Reklama

Pacjent na czworakach wychodzi z SORu. Szpital: to prawdopodobnie ustawka [FILM]

Opublikowano:
Autor:

Pacjent na czworakach wychodzi z SORu. Szpital: to prawdopodobnie ustawka [FILM] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W weekend w mediach społecznościowych pojawił się 20-sekundowy filmik, na którym widać, jak pacjent na czworakach próbuje opuścić szpitalny oddział ratunkowy ze szpitala na Winiarach. Komentująca filmik autorka nagrania wskazuje, że pacjent ma zdiagnozowaną rwę kulszową.

W weekend w mediach społecznościowych pojawił się 20-sekundowy filmik, na którym widać, jak pacjent na czworakach próbuje opuścić szpitalny oddział ratunkowy ze szpitala na Winiarach. Komentująca filmik autorka nagrania wskazuje, że pacjent ma zdiagnozowaną rwę kulszową. 

Film pojawił się na Facebooku w piątkowy wieczór. Na krótkim nagraniu widać, jak zbulwersowany oczekiwaniem i odesłaniem do domu pacjent  na czworakach przemierza korytarz w szpitalnym oddziale ratunkowym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. 

Nagranie zbulwersowało internautów. 

Na Winiarach trwa wyjaśnianie tego zajścia. Pacjent miał przebywać na szpitalnym oddziale ratunkowym od 16:00 do 20:00. Placówka wskazuje, że pacjent został zbadany przez neurochirurga i dostał zalecenia. Ostatecznie została mu zaproponowana także hospitalizacja na oddziale neurologicznym, ale ten odmówił i miał zażądać natychmiastowego badania rezonansem magnetycznym. 

- To szpital, nie da się wszystkiego zrobić ot tak. Z rozmów ze świadkami i personelem wynika, że zależało mu na badaniu rezonansem magnetycznym - mówi Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. - Pacjent normalnie chodził. Nie wiem czy filmik powstał w kontakcie z nagrywającą czy bez niego. Szpital posiada swoje nagranie. Jeśli uda nam się pozasłaniać twarze, udostępnimy swój filmik, na którym widać, jak pacjent sprawnie chodzi i rozmawia z personelem.

Jak mówi dyrektor, na nagraniu szpitalnym widać, jak pacjent rzuca papierami, siedzi w poczekalni, po czym wstaje i pada na kolana. 

Placówka posiada dokumentację medyczną dotyczącą pobytu pacjenta w SORze. W najbliższych dniach ma zostać wydane oświadczenie w tej sprawie.

Dyrektor wskazuje też, że na terenie szpitala obowiązuje zakaz robienia zdjęć i filmików. 

- Choćby ze względu na dane osobowe. Rozmawiamy z prawnikami. Rozważamy zawiadomienie odpowiednich organów - mówi Kwiatkowski. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE