Reklama

Oto radni, którzy zdecydują o budżecie

Opublikowano:
Autor:

Oto radni, którzy zdecydują o budżecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas wczorajszej sesji wybrano radnych, którzy zasiądą w zespole opiniującym projekty związane z Budżetem Obywatelskim.

Podczas wczorajszej sesji wybrano radnych, którzy zasiądą w zespole opiniującym projekty związane z Budżetem Obywatelskim.

Swoje pomysły na co wydać trzy miliony złotych z miejskiej kasy można zgłaszać do końca stycznia, czyli do jutra. Projekty trafią najpierw do zespołu ds. weryfikacji - fachowcy sprawdzą, czy wszystko z nimi w porządku pod kątem formalnym, przygotują szacunkowy kosztorys, ocenią możliwości finansowe realizacji pomysłu w kolejnych latach. A potem projektami zajmie się właśnie zespół ds. Budżetu Obywatelskiego, w którym zasiądą przedstawiciele rady miasta, organizacji pozarządowych i mediów, w tym naszego portalu. W sumie kilkanaście osób. Ich rolą będzie zaopiniowanie pomysłów m.in. pod kątem znaczenia dla lokalnej społeczności, a potem wybór 10 najciekawszych propozycji. Z tych 10 płocczanie będą mogli wybierać w drodze głosowania najlepszy z najlepszych.

Z ramienia rady miasta w zespole znajdą się same panie - radne Grażyna Cieślik (PJN), Bożena Musiał (SLD) i Barbara Smardzewska-Czmiel (PiS). Wśród zgłoszonych kandydatów był też Maciej Wiącek (PO). Konieczna jest zgoda zainteresowanego, ale przedstawiciela PO nie było akurat w auli, więc kandydatura została wycofana.

Jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym, do tej pory do Ratusza wpłynęło ponad 30 propozycji. Termin składania wniosków mija jutro.Czytaj też: Na co wydamy trzy miliony złotych? [FOTO]

Nowe wieże widokowe, hospicjum, ławki?Na co wydać 3 mln zł? Rozmowy na ulicy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE