Reklama

Oto nowi Zasłużeni dla Płocka [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Oto nowi Zasłużeni dla Płocka [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiejsza sesja rady miasta rozpoczęła się wyjątkowo od wręczenia medali Zasłużonego dla Płocka szóstce wyjątkowych osób.

Dzisiejsza sesja rady miasta rozpoczęła się wyjątkowo od wręczenia medali Zasłużonego dla Płocka  szóstce wyjątkowych osób.

Przewodniczący rady miasta Artur Jaroszewski krótko przedstawił sylwetki wszystkich nagrodzonych: Hanny Witt-Paszty działającej na rzecz Płockiej Orkiestry Symfonicznej, wieloletniej skarbnik miasta Barbary Szurgocińskiej, radnego miejskiego i szefa płockiego hospicjum Tomasza Korgi, doktor Marii Łukawskiej Siedleckiej oraz „kapitana z charakterem” drużyny szczypiornistów, czyli Adama Wiśniewskiego. Krótkie podziękowania od posła PiS Marka Opioły odczytał również radny Marcin Flakiewicz. Na sali zabrakło jednak dyrektora płockiego teatru Marka Mokrowieckiego, którego obowiązki służbowe zastały w Warszawie.

- Wykonuję swoją pracę z największą przyjemnością i jeśli będę mogła, zamierzam ją kontynuować – dziękowała doktor Siedlecka. O rocznicy samorządu wspominała Witt-Paszta. - To szmat czasu, ale pomysły na zmianę były wtedy nadzwyczajne. Podczas pierwszego spotkania komisji kultury wypłynął problem celowości teatru i POS. Pojawiły się głosy, że skoro mamy teatr, to po co orkiestra? Z bólem tego słuchałam, ale jakoś przeżyłam – wspominała, jednocześnie przyznając, że dla niej to były czasy wyjątkowo piękne. Po przemówieniu odeszła z kolejną, wielką wiązanką kwiatów. -  To od aktualnej orkiestry – dopowiadał Artur Jaroszewski.

Tomasz Korga dziękował w imieniu całego hospicjum i ludzi, którzy przez lata tworzyli miejsce, w którym zawsze można liczyć na pomoc. - Jestem bardzo skromnym przedstawicielem ostatniego 25-lecia – dodawał. - Na tej sali widzę jeszcze inne osoby zasługujące na wyróżnienie.

Z kolei AdamWiśniewski przyznał, że chciałby jeszcze wielokrotnie reprezentować Płock.

Jednocześnie na sesji przedstawiono kolejną kandydaturę do medalu Zasłużony dla Płocka dla biskupa Romana Marcinkowskiego. - Ten rok jest dla niego szczególny z uwagi na 50-lecie święceń kapłańskich i 30 lat od przyjęcia sakry biskupiej – przypominał radny Tomasz Maliszewski.

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE