Reklama

Oto najważniejsze wydarzenia. Które wygra?

Opublikowano:
Autor:

Oto najważniejsze wydarzenia. Które wygra? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się pierwszy etap naszej corocznej zabawy - w głosowaniu na Facebooku wybraliśmy wspólnie 10 najważniejszych wydarzeń minionego roku. Teraz przyszła pora na ostateczne rozstrzygnięcie - w specjalnej sondzie głosujemy na najważniejsze z najważniejszych wydarzeń 2014 r.

Zakończył się pierwszy etap naszej corocznej zabawy - w głosowaniu na Facebooku  wybraliśmy wspólnie 10 najważniejszych wydarzeń minionego roku. Teraz przyszła pora na ostateczne rozstrzygnięcie - w specjalnej sondzie głosujemy na najważniejsze z najważniejszych wydarzeń 2014 r.

W zakończonym dziś w południe pierwszym etapie spośród aż 50 propozycji wybraliśmy wspólnie 10 wydarzeń, które przeszły do finału. W pierwszej siódemce są te, na które oddano najwięcej kliknięć "Lubię to" pod zdjęciami na naszym profilu na Facebooku, natomiast pozostałe trzy zgodnie z tradycją wytypowała ekipa Portalu Płock. 

Okazuje się, że według internautów, którzy na Facebooku oddali ponad 2 tysiące 400 głosów, najbardziej w ubiegłym roku udały się studenckie Juwenalia (zgodnie ze stanem na godzinę 12.00, impreza dostała 300 głosów), a także obchody 94. rocznicy obrony Płocka, gdy stary  most zapłonął racami (219 głosów) i rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego (210 głosów).

W finałowej siódemce poza nimi znalazły się jeszcze kolejno: Polish Hip Hop Festiwal (168 głosów), River Fly na lotnisku aeroklubu (162 gł.), pokonanie Barcelony w Lidze Mistrzów (154 gł.) i na siódmym - Wisła wiceliderem na półmetku pierwszej ligi - (139 gł.). Naszymi głosami do finałowej dziesiątki dołączyły: otwarcie wyremontowanego dworca PKP/PKS, marsz ku czci Żołnierzy Wyklętych oraz budowa wiaduktu.

Teraz zapraszamy do typowania najważniejszego z najważniejszych wydarzeń 2014 roku w sondzie dostępnej na stronie głównej Portalu Płock oraz w zakładce . W zeszłym roku w podobnym głosowaniu za najważniejsze wydarzenie 2013 r. uznaliście marsz kibiców w rocznicę obrony Płocka, a jeszcze rok wcześniej - płockie Juwenalia.

Klikamy do 31 stycznia. Żeby było łatwiej, przypomnijmy pokrótce całą finałową dziesiątkę:

1. Juwenalia 2014 (wybór internautów na FB)

Koncert zespołu disco polo Long & Junior na rozpoczęcie Juwenaliów zgromadził nad Wisłą tłumy imprezujących studentów. Kolejnego dnia na placu przy Politechnice dla fanów rapu wystąpili Kękę, Kali i Paluch, natomiast zwolennicy rockowych brzmień oklaskiwali Happysad i Red Lips.

2. Stary most zapłonął dla Miasta-Bohatera (wybór internautów na FB)

Kilkaset osób - kibiców Wisły Płock i płocczan, którzy się do nich przyłączyli, uczciło 94. rocznicę bohaterskiej obrony Płocka przed bolszewikami. Stary most zapłonął setką rac, rozbłysło także molo i skarpa. Wcześniej złożono kwiaty i wieńce przy grobie 14-letniego Antolka Gradowskiego, który zginął podczas obrony miasta, i przy pomniku Obrońców Płocka przy katedrze.

3. Rejestracja dawców szpiku kostnego (wybór internautów na FB)

W ciągu roku kilkukrotnie prowadzono akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Dzięki nim trzech płocczan pomogło swoim bliźniakom genetycznym.  W ostatnią akcję zorganizowaną przez uczennicę płockiej Małachowianki Aleksandrę Podwójci we współpracy z Fundacją DKMS w trzech płockich galeriach handlowych zarejestrowało się blisko 650 płocczan.

4. Polish Hip-Hop Festival (wybór internautów na FB)

Festiwal hiphopowy z roku na rok zyskuje coraz większą renomę. Pierwszego dnia na Polish Hip-Hop Festival po półfinale bitwy freestylowej na plaży wystąpili Sitek/Buszu/DJ Prox, Sobota, Rasmentalism, VNM, Eldo i Tedea drugiego dnia  wielkim finale bitwy freestylowej wystąpili Te-Tris/Pogz, Quebonafide, Ten Typ Mes, JWP/BC, Molesta Ewenement i Kaliber 44.

5. River Fly na lotnisku aeroklubu (wybór internautów na FB)

RiverFly, czyli niezwykle widowiskowe I Zawody Motoparalotniowe o Puchar Prezydenta Miasta Płocka na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. Kilkunastu paralotniarzy, wśród nich Wojciech Bógdał, ścigało się w różnych konkurencjach, a późnym popołudniem przyszedł czas na to, na co wszyscy czekali - lot pilotów mknących z prędkością ponad 100 km/h między dwoma 12-metrowymi  pylonami, podobnymi do tych, które znamy z air show.

6. Zwycięstwo Wisły nad Barceloną w Lidze Mistrzów (wybór internautów na FB)

W Mikołajki 2014 r. piłkarze ręczni Wisły Płock odnieśli historyczne zwycięstwo nad Dumą Katalonii. Nafciarze pokonali FC Barcelona 34:31!

7. Wisła wiceliderem na półmetku 1.ligi (wybór internautów na FB)

Po dziewiętnastu kolejkach piłkarze Wisły zajmują drugie miejsce w tabeli 1.  ligi dające awans do T-Mobile Ekstraklasy. Jeśli po piętnastu wiosennych  meczach nafciarze utrzymają pozycję wicelidera kibice w Płocku będą świętować awans do krajowej elity.

8. Otwarcie dworca po przebudowie (wybór redakcji Portalu Płock)

Po wielu latach z Płocka zniknął paskudny popadający w ruinę dworzec PKP/PKS. W miejscu rudery stanął nowoczesny budynek z poczekalnią i minigalerią handlową utrzymany w intensywnie zielonej kolorystyce, z ogromna wiatą chroniącą przed zimnem, deszczem, śniegiem, ale i upałem podróżnych czekających na swój autobus na kilkunastu stanowiskach.

9. Rekordowy Marsz Żołnierzy Wyklętych (wybór redakcji Portalu Płock)

Blisko 800 płocczan, a także mieszkańców m.in. Ciechanowa i Sierpca przeszło 1 marca w drugim już Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych od pomnika Piłsudskiego na płocką Stanisławówkę. Na czele pochodu szli rekonstruktorzy w mundurach Narodowych Sił Zbrojnych oraz płoccy kombatanci, a także harcerze, kibice Wisły Płock, prezydent miasta, parlamentarzyści, radni różnych klubów, rodziny z dziećmi.

10. Powstanie wiaduktu nad Piłsudskiego (wybór redakcji Portalu Płock)

Wczesną jesienią zakończyła się budowa wyczekiwanego od wielu lat wiaduktu kolejowego nad al. Piłsudskiego. Razem z żółto-czerwonym wiaduktem w przeszłość odeszły zamykające się tuż przed nosem kierowców kilka razy dziennie szlabany na jednej z głównych arterii miasta.

Wszystkie wydarzenia z ubiegłego roku można zobaczyc w naszej galerii:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE