Reklama

Oszust wyłudził od płocczanina 9 tysięcy dolarów

Opublikowano:
Autor:

Oszust wyłudził od płocczanina 9 tysięcy dolarów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci ponownie ostrzegają przed przestępstwami związanymi z wyłudzaniem pieniędzy typu "na wnuczka" Najczęściej ofiarami okazują się starsze osoby. Sytuacja znów się powtórzyła, oszust obłowił się w kwoty w dwóch walutach.

Policjanci ponownie ostrzegają przed przestępstwami związanymi z wyłudzaniem pieniędzy typu "na wnuczka" Najczęściej ofiarami okazują się starsze osoby. Sytuacja znów się powtórzyła, oszust obłowił się w kwoty w dwóch walutach.

- Sprawca podawał się za wnuczka pokrzywdzonego, 80-letniego mężczyzny, który mieszka na ul. Płoskiego – mówił młodszy aspirant Jarosław Ostrowski z Komendy Miejskiej Policji. - Pod pretekstem uzyskania pieniędzy na poręczenie świadczeń wyłudził od pokrzywdzonego 9 tys. dolarów oraz 3 tys. zł.

Funkcjonariusz przypomina, że w tego typu przypadkach należy zachować zdrowy rozsądek. - Nie kierujmy się mocjami – przestrzega. - Jeżeli sytuacja wydaje się podejrzana, ktoś nieznajomy kontaktuje się z nimi osobiście lub telefonicznie prosząc o przekazanie pieniędzy, należy o takim zajściu natychmiast poinformować policję oraz najbliższą rodziną. Jeżeli faktycznie miałoby dojść do przekazania pieniędzy członkowi rodziny, wówczas przekażmy ją właśnie tej osobie, a nie „znajomemu” rodziny.

Gdyby kontaktował się z nami „policjant”, a nie „znajomy rodziny”, rozłączmy rozmowę i także poinformujmy policję.

Z pozostałych zdarzeń zgłoszonych 21 marca Jarosław Ostrowski wymienia kradzież aluminiowego banera na Tumskiej (wartość strat to 800 zł) i usiłowanie kradzieży przewodów elektrycznych na ul. Chemików. Straty wyniosły 1 tys. zł. Trzech sprawców już zatrzymano.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE