Reklama

Oszuści od elektryki chodzą po domach

Opublikowano:
Autor:

Oszuści od elektryki chodzą po domach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwaj mężczyźni pojawili się w jednym z bloków na Pszczelej. Pod pretekstem sprawdzania instalacji elektrycznej okradli mieszkanie 83-latki. - Każdy urzędnik ma obowiązek wylegitymowania się przed wejściem do naszego mieszkania, jeżeli tego nie zrobi, mamy prawo do żądania od niego legitymacji lub identyfikatora.

Dwaj mężczyźni pojawili się w jednym z bloków na Pszczelej. Pod pretekstem sprawdzania instalacji elektrycznej okradli mieszkanie 83-latki. - Każdy urzędnik ma obowiązek wylegitymowania się przed wejściem do naszego mieszkania, jeżeli tego nie zrobi, mamy prawo do żądania od niego legitymacji lub identyfikatora.

Jak poinformował rzecznik prasowy płockiej policji Krzysztof Piasek, we wtorek 19 lutego w godzinach przedpołudniowych w mieszkaniu 83-letniej płocczanki przy ulicy Pszczelej pojawili się dwaj mężczyźni. Oświadczyli, że muszą sprawdzić instalację elektryczną. Gdy jeden z mężczyzn wdał się w dyskusję z kobietą, drugi – pod pretekstem kontroli instalacji – przeglądał inne pomieszczenia. Gdy mężczyźni wyszli, kobieta zorientowała się, że z jej mieszkania zniknęły oszczędności.

Pokrzywdzona oświadczyła, że jeden z mężczyzn miał około 20, a drugi około 40 lat. Obaj mieli około 180 centymetrów wzrostu, mieli na sobie ciemne ubrania. – Wszystkie osoby, które mogłyby przekazać informacje przydatne w poszukiwaniu fałszywych elektryków proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji pod telefonami numer 266 16 00 lub 997 – prosi Krzysztof Piasek. – Apelujemy po raz kolejny do mieszkańców Płocka i powiatu płockiego, aby zachowali szczególną ostrożność w kontaktach z nieznajomymi osobami. Każda osoba, która przychodzi do naszego mieszkania i chce wykonać w nim jakiekolwiek czynności, powinna okazać identyfikator lub legitymację z wyraźną nazwą instytucji w której pracuje. W przypadku wątpliwości, należy dokładnie sprawdzić personalia osoby, a nawet zadzwonić po policję.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE