Reklama

Oświetlenie LED – nowy trend w wykończeniówce

Opublikowano:
Autor:

Oświetlenie LED – nowy trend w wykończeniówce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć Polacy są tradycjonalistami, to jeżeli chodzi o wykończenie swojego domu czy mieszkania, nie boją się sięgać po nowoczesne, innowacyjne i niekonwencjonalne rozwiązania. Jednym z nich jest rezygnacja z tradycyjnych żarówek na korzyść oświetlenia LED. Jest wiele przesłanek, dla których rezygnujemy z tego co znane – chcesz się dowiedzieć, czy to rozwiązanie jest również dla Ciebie? Koniecznie czytaj dalej!

Choć Polacy są tradycjonalistami, to jeżeli chodzi o wykończenie swojego domu czy mieszkania, nie boją się sięgać po nowoczesne, innowacyjne i niekonwencjonalne rozwiązania. Jednym z nich jest rezygnacja z tradycyjnych żarówek na korzyść oświetlenia LED. Jest wiele przesłanek, dla których rezygnujemy z tego co znane – chcesz się dowiedzieć, czy to rozwiązanie jest również dla Ciebie? Koniecznie czytaj dalej!

Jeszcze kilka lat temu, mało kto myślał, że oświetlenie LED wejdzie do wnętrza na dobre. Było ono zazwyczaj wykorzystywane w dekoracjach – szczególnie tych świątecznych na ulicach, a także w różnego typu sygnalizacjach drogowych (zjazdy, roboty drogowe i inne). Obecnie w wielu polskich domach można zauważyć, że właśnie oświetlenie LED dominuje, a lampy, karnisze czy żyrandole są już dostosowane do niego (i na odwrót). Co takiego przemawia na korzyść tego nowego rozwiązania?

Tanio, solidnie i na lata!

Przede wszystkim, najważniejszą zaletą, o której się mówi przy namawianiu na oświetlenie LED to oszczędności! Lampki LEDowe są zdecydowanie trwalsze od tych zwykłych, zużywają znacznie mniej energii i nawet ich nieco wyższy koszt początkowy, jest w stanie bardzo szybko się zwrócić. Ponadto, szukając oświetlenia chociażby do ogrodu, możemy zawsze kupić takie oświetlenie LED, które będzie zasilane na energię słoneczną – wtedy koszt obsługi równy jest 0 złotych! Chyba nie trzeba wspominać, że to się po prostu opłaca!

Oczywiście oszczędności, oszczędnościami – ale co ze światłem? Czy jest ono tak samo mocne, jak przy tych tradycyjnych żarówkach? Czy jest możliwość doboru koloru, ciepła? Przecież światło też się różni od siebie – i tutaj nie będzie rozczarowania. Producenci oświetlenia LED zadbali o to, by mieć bardzo dużą dostępność w wyborze, tym samym nie odczujemy różnicy, bo będziemy dalej mogli sięgnąć po te same kolory czy ciepło lub natężenie. To co? Zastanawiacie się, gdzie można „włożyć” oświetlenie LED? Tutaj z pomocą przyszedł sklep sklep.kaja.com.pl.

Czy oświetlenie LED jest dla każdej lampki i żyrandola?

Jak mówią sprzedawcy ze sklepu Kaja - oświetlenie LED nadaje się niemal do każdej lampy, żyrandola czy kinkietu. Wszystko tak naprawdę rozchodzi się o wielkość żarówki, którą będziemy zakładać. Oczywiście są dostępne w „tradycyjnej” postaci lub mniejsze – idealne na jupitery i maskowane oświetlenie (na przykład w suficie, schodach czy garderobach). Kosztowo wygląda to zwykle tak, że takie oświetlenie może być droższe o 100% od tradycyjnej żarówki, jednakże finalny koszt i tak jest znikomy i nie odczujemy zbyt mocno te różnicy na kieszeni, ale rachunki za prąd będą z każdym miesiącem coraz przyjemniejsze dla nas, a przy tym, wymiana oświetlenia będzie tylko wspomnieniem. Uważa się, że żywotność lampek LED jest nawet o 300% dłuższe! Dlatego jak widać – wszędzie można dostrzec oszczędności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE