Reklama

Ostrzeżenie o silnych burzach. Podmuchy wiatru mogą przekroczyć 100 km/h

Opublikowano:
Autor:

Ostrzeżenie o silnych burzach. Podmuchy wiatru mogą przekroczyć 100 km/h - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mazowsze znalazło się w kręgu województw, w których 30 sierpnia będzie obowiązywało ostrzeżenie II stopnia o burzach, którym może towarzyszyć ulewny deszcz, miejscami grad, a także podmuchy wiatru przekraczające 100, a nawet 110 km/h.

Mazowsze znalazło się w kręgu województw, w których 30 sierpnia będzie obowiązywało ostrzeżenie II stopnia o burzach, którym może towarzyszyć ulewny deszcz, miejscami grad, a także podmuchy wiatru przekraczające 100, a nawet 110 km/h. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenie o silnych burzach. W Płocku i powiecie płockim obowiązuje od 30 sierpnia od godz. 18:00 do 31 sierpnia do godz. 1:00.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm oraz porywami wiatru do 110 km/h. Miejscami grad - ostrzega IMGW.

Jak analizują synoptycy z IMGW, podmuchy wiatru mogą osiągać nawet 120 km/h. Niewykluczone, że pojawią się trąby powietrzne. 

- Dzisiaj wystąpią warunki do rozwoju gwałtownych burz na południu oraz w centrum Polski zwłaszcza w województwach: opolskim, śląskim, łódzkim oraz w powiatach sąsiadujących z tymi województwami - czytamy na stronie Burza-alert-IMGW. 

Synoptycy przewidują, że, ze względu na rzadką kombinację warunków meteorologicznych, może dojść do rozwoju superkomórek burzowych, jak i bardziej rozległych układów burzowych wraz z liniami szkwałowymi. Tu można spodziewać się podmuchów nawet do 110-120 km/h. Jednocześnie zaznaczają, że ta strefa będzie dość wąska i obejmie przede wszystkim miejscowości w województwach: opolskim, śląskim i łódzkim. Sytuacja jest jednak dynamiczna.

Zalecane jest śledzenie komunikatów meteorologicznych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE