Reklama

Ostrzegają: Uważajcie na pisma i wezwania do zapłaty od tej firmy

Opublikowano:
Autor:

Ostrzegają: Uważajcie na pisma i wezwania do zapłaty od tej firmy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz przesłał komunikat Miejskiego Rzecznika Konsumentów, w którym ostrzega mieszkańców przed działalnością jednej z firm.

Ratusz przesłał komunikat Miejskiego Rzecznika Konsumentów, w którym ostrzega mieszkańców przed działalnością jednej z firm.

- W związku z licznymi interwencjami podejmowanymi przez Miejskiego Rzecznika Konsumentów na wniosek konsumentów z Płocka, poszkodowanych działaniem firmy Polskie Centrum Telemedyczne Sp. z o.o. oferującej świadczenie usług TeleEKG - Miejski Rzecznik Konsumentów informuje, że w wyniku zawiadomień kierowanych przez Rzecznika do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w zakresie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów, Urząd podjął postępowanie w sprawie w/w Spółki. Jednocześnie Miejski Rzecznik Konsumentów informuje, że firma Polskie Centrum Telemedyczne Sp. z o.o. została wykreślona z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego i zakończyła swoją działalność - brzmi komunikat rzecznika.


Dodaje też, że w przypadku wezwań do zapłaty lub innych pism ze strony tej firmy należy zgłosić się do biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów.

Rzecznik apeluje też o rozsądek i rozwagę przy zawieraniu umów w swoich domach z osobami, które podszywają się pod istniejące firmy telekomunikacyjne lub sprzedawców energii.

- Należy pamiętać, że przed podpisaniem umowy należy sprawdzić dokładnie przedsiębiorcę, z którym zawieramy umowę. W przypadku niekorzystnych warunków zawartej już umowy na podstawie art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta od każdej umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa (w mieszkaniu, na pokazie) lub na odległość (przez internet, przez telefon) można odstąpić w ciągu 14 dni - wyjaśnia. 

Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów znajduje się przy ul. Piłsudskiego 6 i jest czynne w poniedziałki, wtorki, środy od 7:30 do 15:30, w czwartki od 8:30 do 17:30 i piątki od 8:30 do 15:30. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE