Reklama

Ośrodek leczenia uzależnień w Warszawie

Opublikowano:
Autor:

Ośrodek leczenia uzależnień w Warszawie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Leczenie uzależnienia jest bardzo trudnym zadaniem. Stają przed nim osoby zajmujące się pomocą osobom uzależnionym. Jednak nie będą mogli oni nikomu pomóc, jeśli nie będzie chęci ze strony samego uzależnionego.

Czy ciężko zacząć

Pierwszym celem, jakie stawia przed sobą osoba uzależniona jest dojście do wniosku, że problem występuje. Uzależnionym można być od narkotyków, alkoholu, pracy, gier komputerowych i wielu innych rzeczy. To, co będzie wpływało na ciało zależy od indywidualnych predyspozycji człowieka. Wiadomo, że dzieci, które całe dnie spędzają przed komputerem nie będą w stanie prawidłowo funkcjonować jeśli zabraknie dostępu go gier. Będzie im się ciężko odnaleźć w życiu przez co zaczną się problemy z kolegami i zdrowiem. Najczęściej to najbliżsi mówią drugiej osobie, że ma problem z uzależnieniem. Jest to pierwsza sugestia, na którą nie wolno być obojętnym. Czasami to pomaga i dziecko lub dorosły zaczyna odcinać się od swojego uzależnienia, jednak jeśli nie widać efektów, trzeba sprawę zgłosić do ośrodka leczenia uzależnień np. https://medjol.pl.

Jak wygląda odwyk

Najczęściej dzieli się on na 3 etapy. Uzależniony musi przejść je wszystkie, jeśli chce wrócić do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Bardzo często zdarza się, że po paru zajęciach uzależniony uznaje, że wszystko z nim jest już w porządku i opuszcza terapię. Jest to bardzo złe zachowanie, ponieważ 90% osób, które podejmują taką decyzję wracają do uzależnienia po pewnym czasie.

1. Detoks

Jest to pierwszy etap leczenia uzależnienia. Osoba musi odstawić wszystkie środki, które przyjmowała do tej pory i poradzić sobie z pociągiem do nich. Zajęcia w tym etapie polegają głównie na motywacji, czyli namawianiu uzależnionego do odstawienia środków. Jest to bardzo ważny element, ponieważ jeśli osoba jest tutaj nie z własnej woli to może sobie z nim nie poradzić.

2. Leczenie podstawowe

W tym momencie częściej występują spotkania grupowe od indywidualnych. W tym etapie uświadamia się pacjentowi, jakie skutki wywołało uzależnienie. Może być to pokazanie jak zmieniły się wyniki badań lekarskich, relacja ze znajomymi, a nawet zmiana budżetu rodzinnego. Jest to bardzo trudny etap dla każdego pacjenta.

3. Leczenie pogłębione

W tym momencie pokazuje się pacjentowi jak może poradzić sobie z uzależnieniem i przystosowuje się go do życia codziennego. Osoba uzależniona nie zna życia bez swojego uzależnienia, więc musi ona poznać je na nowo.

Znalezienie ośrodka

Jest dość proste w dobie internetu. Najłatwiej wpisać frazę z miastem w wyszukiwarkę np. "ośrodek leczenia uzależnień w Warszawie". Wyskoczy bardzo wiele ośrodków typu  https://medjol.pl, które oferuję usługę leczenia uzależnień. Można sprawdzić oferty poszczególnych i wybrać najbardziej odpowiadający. Znalezienie ośrodka nie jest niczym trudnym, a najtrudniejszym etapem w tym wszystkim jest motywacja pacjenta do działania. Jeśli uda się go przekonać to z pewnością leczenie będzie bardzo owocne i wszystko skończy się dobrze dla uzależnionego i jego najbliższych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE