Reklama

Reklama

Osiem nowych autobusów. Był tylko jeden chętny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Osiem nowych autobusów. Był tylko jeden chętny - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Osiem niskoemisyjnych autobusów spełniających minimum normę EURO VI, trafi do czterech gmin powiatu płockiego. Nie tak od razu, bo dostawca ma na to aż 330 dni.

Reklama

Chodzi o Związek Gmin Regionu Płockiego, który otrzymał dofinansowanie ze środków rządowych na zakup nowych autobusów napędzanych silnikiem Diesla. 

- Związek próbował kupić autobusy już w marcu. Jedyna oferta, jaka została złożona w ówczesnym przetargu mieściła się w budżecie zamawiającego, jednak nie spełniła ona wymogów formalnych, a przetarg unieważniono - informuje portal transportpubliczny.pl.

Związek ogłosił drugi przetarg, ponownie ofert e złożyła tylko firma Bus Trans Technik. Wyceniła dostawę ośmiu pojazdów na nieco ponad 5,3  mln zł. Budżet zamawiającego był o ponad pół mln zł wyższy, więc oferta została przyjęta.

ZGRP otrzyma z Rządowego Funduszu Polski Ład dofinansowanie w wysokości 4,5 mln zł, co stanowi 85% wartości projektu.

Związek Gmin Regionu Płockiego przekaże pojazdy gminom uczestniczącym w projekcie, by służyły do obsługi mieszkańców w zakresie usług komunalnych, umożliwiających uczestnictwo w sprawach publicznych, w tym związanych z rozwojem kultury, rekreacji i sportu oraz przewozem osób niepełnosprawnych i dowozem dzieci do szkół.

Kto skorzysta? Gąbin otrzyma jeden autobus typu MAXI oraz dwie  sztuki MIDI. Gmina Stara Biała może liczyć na dwa pojazdy MIDI oraz jeden MINI. Z kolei Nowy Duninów otrzyma jeden autobus MIDI, a Radzanowo - jeden MINI.

Nowe autobusy mają dotrzeć do gmin powiatu płockiego w ciągu maksymalnie 330 dni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy