Reklama

Osiedle zyskało parking i przestrzeń rekreacyjną

Opublikowano:
Autor:

Osiedle zyskało parking i przestrzeń rekreacyjną - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W miejscu, w którym niegdyś stało przedszkole, teraz pojawił się parking na blisko 100 pojazdów oraz dwa place zabaw.

W miejscu, w którym niegdyś stało przedszkole, teraz pojawił się parking na blisko 100 pojazdów oraz dwa place zabaw. 

Nowe przedszkole powstało na sąsiedniej działce w zeszłym roku, a w tym roku trwała nowa inwestycja. Między ulicami Lachmana i Piaska powstał mini park, dwa place zabaw - dla starszych i młodszych dzieci, parking na 95 aut, a także oświetlenie czy stojaki na rowery. Całość kosztowała blisko 1,6 mln złotych. 

- Dziś zakończyła się procedura odbioru. Wszystkie zabawki są certyfikowane, a nawierzchnia bezpieczna - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. - Mam nadzieję, że będzie to miły teren do wypoczynku dla wszystkich mieszkańców. 

Wykonawca na inwestycję udzielił 60-miesięcznej gwarancji. Prezydent mówił też o podobnej inwestycji na Zatorzu, która powinna powstać w przyszłym roku, ale też i na Wielkiej Płycie. - Nad podobnymi rozwiązaniami będzie się pochylać przy okazji rozmów o przedszkolu na Wielkiej Płycie. Przestrzeń, która tam powstanie, może być w taki albo inny sposób zagospodarowana - mówił włodarz miasta. 

- Nie wystarczyło zbudować czegoś na terenie po przedszkolu. Musieliśmy uporządkować też całą infrastrukturę podziemną - tłumaczył Andrzej Niedbała, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów. - Parking został wybudowany wraz z instalacją odwodnieniową i przyłączem deszczowym. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE