Reklama

Osiedle bez prądu co kilka dni. Dlaczego?

Opublikowano:
Autor:

Osiedle bez prądu co kilka dni. Dlaczego? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co kilka dni mamy problemy z przerwami z dostawą prądu - poskarżył się nasz czytelnik ze Skarpy. - Trwa to zazwyczaj kilka godzin i jest bardzo irytujące, nie działają nam wówczas lodówki i zamrażarki, więc ich zawartość jest po takiej przerwie niewiele warta.

Co kilka dni mamy problemy z przerwami z dostawą prądu - poskarżył się nasz czytelnik ze Skarpy. - Trwa to zazwyczaj kilka godzin i jest bardzo irytujące, nie działają nam wówczas lodówki i zamrażarki, więc ich zawartość jest po takiej przerwie niewiele warta.

Czytelnicy skarżą się, że dodzwonienie się  do zakładu energetycznego graniczy z cudem. - Podobno ta długotrwała awaria ma związek z pracami ziemnymi przy Kazimierza Wielkiego - napisał czytelnik. -Poprzednio takie awarie sieci energetycznej i wodociągowej mieliśmy dwa czy trzy lata temu, gdy zewnętrzna firma wykonywała inwestycję dla Wodociągów Płockich. Czy długo to jeszcze potrwa? Bo jeśli tak, to mieszkańcy osiedla muszą się zaopatrzyć w świeczki i środki uspokajające.

Płocczanie mieli nosa - tym razem awaria również ma związek z pracami przy tej ulicy. - Problemy z zasilaniem w ostatnich dniach (konkretnie od 18 czerwca) mieli mieszkańcy ulic Jasnej, Polnej i Kazimierza Wielkiego - precyzuje Aldona Niedzielak, rzeczniczka płockiego oddziału Energi.  W wyniku prowadzonych w okolicy prac ziemnych przez firmę zewnętrzną została naruszona izolacja kabla niskiego napięcia.

Niełatwo było znaleźć miejsce uszkodzenia kabla, więc próby naprawienia awarii trwały długo i nie przynosiły efektu.  - Po wczorajszej wymianie bezpiecznika nie rejestrowaliśmy już przerw w zasilaniu - informuje Aldona Niedzielak.

Od maja Kazimierza Wielkiego jest remontowana przez konsorcjum  Molewski z Włocławka i Invest Development z Chodeczy. Prace będą prowadzone etapami. Na pierwszy ogień poszedł odcinek od skrzyżowania Kazimierza Wielkiego z Jasną do skrzyżowania z ul. Dobrzyńską. Na czas prac zamknięty został cały odcinek ulicy. Ma być gotowy do lipca. Całość pochłonie ponad 6,5 mln zł, część będzie pochodziła z budżetu państwa.

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE