Reklama

Orszak Trzech Króli. Dłuższa trasa i laweta

Opublikowano:
Autor:

Orszak Trzech Króli. Dłuższa trasa i laweta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro ulicami Płocka już po raz drugi przejdzie Orszak Trzech Króli. Kuria i miasto zapowiadają nowości: dłuższą trasę przemarszu i lawetę z tłumem maluchów w roli aniołów i pastuszków.

Jutro ulicami Płocka już po raz drugi przejdzie Orszak Trzech Króli. Kuria i miasto zapowiadają nowości: dłuższą trasę przemarszu i lawetę z tłumem maluchów w roli aniołów i pastuszków.

Wielobarwny i rozśpiewany królewski Orszak Trzech Króli swoją premierę miał w Płocku w styczniu zeszłego roku  i zakończył się niespodziewanym sukcesem: mimo styczniowego chłodu i szaroburej aury do żłóbka betlejemskiego ze św. Rodziną w Domu Biskupim pod wodzą jadących konno mędrców ze Wschodu pomaszerowały we wspaniałej atmosferze nieprzebrane tłumy płocczan. Niewątpliwy sukces zachęcił organizatorów do przygotowań kolejnego takiego wydarzenia.

Drugi Orszak odbędzie się pod ogólnopolskim hasłem „Kolędy - lepiej śpiewać niż słuchać, lepiej razem niż samemu”. W Płocku zorganizuje go ponownie komitet organizacyjny z Kazimierzem Cieślikiem na czele. Tak jak poprzednio monarchom (w tej roli ks. Krzysztof Jaroszewski – proboszcz parafii św. Benedykta w Płocku-Radziwiu, Andrzej Awerianow z prawosławnej organizacji „Kanon” i czarnoskóry student Politechniki Warszawskiej w Płocku Alex Minkoymoy) będą towarzyszyć trzy kolorowe orszaki: europejski, azjatycki i afrykański, które wspólnie złożą pokłon Prawdziwemu Królowi.

Nie zabraknie scenek przygotowanych przez uczniów i młodzież z płockich szkół, a także aktorów, oraz wspólnego śpiewania kolęd. Są też nowości, między innymi nieco dłuższa niż poprzednio trasa - tym razem Orszak przejdzie od Starego Rynku przez Bielską, Kwiatka, Tumską do katedry, a na specjalnej muzycznej lawecie, która przejedzie ulicami miasta, rozgoszczą się wyśpiewujący kolędy aniołowie i pastuszkowie (w tych rolach dzieci i młodzież).

Po oddaniu pokłonu Nowonarodzonemu, odbędzie się msza w katedrze, podczas której zostaną ogłoszone wyniki organizowanego przez Ratusz i Kurię konkursu dla dzieci na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Szopki mogły przygotować wspólnie całe rodziny. Najładniejsze szkolne szopki zostały przekazane następnie do Wydziału Katechetycznego płockiej Kurii do 2 stycznia, wśród prac jury wybrało trzy zwycięskie.

Jutro, w święto Objawienia Pańskiego z inicjatywy Fundacji Orszak Trzech Króli kolorowe i rozśpiewane wielotysięczne tłumy przejdą w blisko 50 miastach w Polsce. W naszej diecezji poza Płockiem w orszaku pójdą również mieszkańcy Rypina i Pułtuska.

Orszak wymaszeruje ze Starego Rynku w niedzielę o 12.00.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Czytaj też: Pierwszy Orszak i od razu sukces

Fotorelację z Orszaku Trzech Króli można obejrzeć w naszej galerii: Orszak Trzech Króli w Płocku

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE