Reklama

Orlen zaprasza mieszkańców do dyskusji o stanie środowiska

Opublikowano:
Autor:

Orlen zaprasza mieszkańców do dyskusji o stanie środowiska - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Orlen postanowił zorganizować spotkanie z mieszkańcami, aby porozmawiać o ochronie środowiska w Płocku. Miałoby do niego dojść za tydzień w Domu Technika.

Orlen postanowił zorganizować spotkanie z mieszkańcami, aby porozmawiać o ochronie środowiska w Płocku. Miałoby do niego dojść za tydzień w Domu Technika.

Najpierw w debacie publicznej pojawiła się sprawa wysokiej umieralności płocczan na nowotwory, później mieliśmy aferę z benzenem, w efekcie część z mieszkańców wyszła w proteście na ulice. Coś jednak drgnęło. Pojawiły się zaproszenia dla dziennikarzy do płockiej siedziby koncernu, w tym zorganizowano wycieczkę na jeden z kominów. Była także zapowiedź zorganizowania spotkania dla mieszkańców, aby i oni mogli się wypowiedzieć bezpośrednio, co sądzą o wpływie koncernu na stan środowiska w mieście, w którym funkcjonują.

Wstępnie wspominano, że do takiego spotkania mogłoby dojść 17 stycznia. Już wiadomo, że faktycznie na ulicach pojawią się plakaty z zaproszeniem na takie spotkanie dotyczące środowiskowych aspektów funkcjonowania zakładu w Płocku. Odbędzie się 17 stycznia w Domu Technika przy ul. Kazimierza Wielkiego o godzinie 17.30. Najpierw będzie prezentacja zaproszonych ekspertów, później dyskusja.

- Poza specjalistami PKN ORLEN w prezentacji i dyskusji wezmą udział niezależni eksperci, których wiedza i doświadczenie zapewni uczestnikom dostęp do najlepszej wiedzy w tematyce środowiskowej – informuje biuro prasowe koncernu. - Spółka zakłada, że spotkania te pogłębią bezpośredni dialog z mieszkańcami i będą doskonałą okazją do racjonalnej wymiany poglądów. Staną się podstawą do merytorycznej dyskusji publicznej.

Ma to być pierwsze takie spotkanie z cyklu. Kolejne, jak zapowiedziano, odbędą się w innych dzielnicach Płocka.

Fot. Plakat przysłany przez biuro prasowe Orlenu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE