Reklama

Orlen wyłącza najwyższy komin instalacji

Opublikowano:
Autor:

Orlen wyłącza najwyższy komin instalacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Komin, który zostanie wyłączony we wtorek, ma 200 metrów i tym samym jest najwyższy w instalacji Clausa znajdującej się na terenie Zakładu Produkcyjnego PKN Orlen. Zakład jednocześnie ostrzega, że w razie niesprzyjającej pogody płocczanie muszą liczyć się z niezbyt przyjemnymi zapachami.

Komin, który zostanie wyłączony we wtorek, ma 200 metrów i tym samym jest najwyższy w instalacji Clausa znajdującej się na terenie Zakładu Produkcyjnego PKN Orlen. Zakład jednocześnie ostrzega, że w razie niesprzyjającej pogody płocczanie muszą liczyć się z niezbyt przyjemnymi zapachami.

Ponowne uruchomienie komina powinno nastąpić około 10 maja. Do tego czasu jego funkcję przejmie niższy o 50 metrów komin rezerwowy. Zakład nie wyklucza, że w razie niesprzyjających warunków pogodowych mogą wystąpić uciążliwości zapachowe. Zaplanowano także środki zaradcze.

- W tym okresie do komina zastępczego będą dozowane w postaci aerozolu specjalne środki neutralizujące aby zminimalizować ewentualne oddziaływania zapachowe – czytamy w nadesłanym komunikacie. - Preparaty te są bezpieczne dla ludzi i środowiska. Posiadają także wszelkie atesty inspektorów ds. higieny i żywienia. W czasie postoju komina dotrzymane zostaną wszelkie obowiązujące normy środowiskowe.

Wyłączenie komina ma związek z koniecznością przeprowadzenia modernizacji technicznej, która jak zapewnia koncern, będzie przebiegała pod kontrolą służb technologicznych oraz ochrony środowiska Orlenu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE