Reklama

Reklama

Orlen wykłada 10 mln zł. Na początek uruchomił infolinie dla mieszkańców

Opublikowano: czw, 9 sty 2020 14:03
Autor:

Orlen wykłada 10 mln zł. Na początek uruchomił infolinie dla mieszkańców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koncern podkreśla, że to dopiero pierwszy krok w ramach programu prozdrowotnego, wdrożonego przez PKN ORLEN przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz placówkami medycznymi. - Inwestowanie w zdrowie zawsze się opłaca. Nowatorski projekt, na którego realizację jako dobry i odpowiedzialny sąsiad, przeznaczymy 10 mln zł, pozwoli w ciągu sześciu lat udzielić ponad 20 tys. specjalistycznych konsultacji i porad pacjentom z Płocka oraz przyległych powiatów, którzy często są także naszymi pracownikami.

Reklama

Koncern podkreśla, że to dopiero pierwszy krok w ramach programu prozdrowotnego wdrożonego przez PKN ORLEN przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz placówkami medycznymi. - Inwestowanie w zdrowie zawsze się opłaca. Nowatorski projekt, na którego realizację jako dobry i odpowiedzialny sąsiad, przeznaczymy 10 mln zł, pozwoli w ciągu sześciu lat udzielić ponad 20 tys. specjalistycznych konsultacji i porad pacjentom z Płocka oraz przyległych powiatów, którzy często są także naszymi pracownikami.

Z infolinii, jako wsparcia szybkiej diagnostyki, mogą skorzystać mieszkańcy Płocka oraz powiatów: płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Dzięki temu chcą zapewnić łatwiejszy dostęp do informacji o możliwościach i kierunku rozpoznania chorób oraz konsultacji i leczenia w Narodowym Instytucie Onkologii oraz w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc.

– Rozpoczynamy wdrażanie konkretnych rozwiązań. Uruchomienie infolinii wspierającej szybką diagnostykę jest pierwszym krokiem w kierunku zmniejszenia ryzyka zachorowania mieszkańców na nowotwory – zaznaczyła Agata Górnicka, dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN Orlen.

Jak dodają w biurze prasowym, głównym celem pilotażowego projektu PKN Orlen i placówek medycznych jest wzmocnienie współpracy pomiędzy ośrodkami, wczesne diagnozowanie objawów chorób, propagowanie przyjętych standardów leczenia, a także działania edukacyjno-społeczne motywujące do wprowadzenia zmian w stylu życia. Wspominają również o organizowanym w czerwcu i październiku 2019 r. "Miasteczku zdrowia", jako działaniu na rzecz profilaktyki - zainteresowane osoby z Płocka i okolic mogły skorzystać z bezpłatnych badań i uzyskać porady lekarskie.

Utworzone infolinie obsługują konsultanci pełniący rolę nawigatorów ds. profilaktyki i diagnostyki. Ich zadaniem jest przedstawienie ścieżki postępowania zarówno w kontakcie z lekarzem, jak i bezpośrednio z pacjentem. Mają przekazywać informacje o możliwościach i kierunku dalszej diagnostyki, konsultacji i leczenia. Kontakt z nawigatorami jest możliwy telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00, a także drogą mailową. Opłaty za połączenia telefoniczne liczone są według standardowej taryfy operatora osoby dzwoniącej.

Narodowy Instytut Onkologii przy ul. Roentgena 5 w Warszawie:

Nawigator ds. profilaktyki; tel. (22) 546 31 11; e-mail: [email protected]
 
Nawigator ds. diagnostyki; tel. (22) 546 33 77; e-mail: [email protected]

 
Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc przy ul. Płocka 26 w Warszawie:
 
Nawigator; tel. (22) 431 23 50 lub (22) 431 23 06 oraz tel. kom. 882 36 44 15 lub 882 36 44 17;  e-mail: [email protected]
 
W sprawie dodatkowego wsparcia diagnostycznego lub specjalistycznej konsultacji lekarz prowadzący pacjenta może zwrócić się pisząc na adres [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (22)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.