Reklama

Orlen wycofuje się z Orlen Cup na starówce

Opublikowano:
Autor:

Orlen wycofuje się z Orlen Cup na starówce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Są już pierwsze zmiany w polityce koncernu w sprawie miasta - Orlen wycofał się ze współorganizowania Orlen Cup na Starym Rynku. Co z pozostałymi sportowymi imprezami?

Są już pierwsze zmiany w polityce koncernu w sprawie miasta - Orlen wycofał się ze współorganizowania Orlen Cup na Starym Rynku.  Co z pozostałymi sportowymi imprezami?

O tym, że zmieni się polityka koncernu wobec miasta, mówiło się od dawna i właściwie wszyscy się tego spodziewali. Nie wiadomo jednak, w jakim kierunku będą zmierzały zmiany, a więc finansowanie których inicjatyw koncern będzie chciał utrzymać, a których się pozbyć. Jeśli wierzyć obietnicom składanym podczas kampanii wyborczej, koncern miałby zwrócić się bardziej niż do tej pory w stronę Płocka, przede wszystkim  w wymiarze finansowym. Płocczanie wiele sobie obiecywali po tych zapowiedziach, ale na razie, kilka miesięcy po wyborach i zmianach na stanowisku prezesa zarządu, koncern milczy i oficjalnie nie wiadomo, jakie ma plany na Płock, co zamierza zmienić, a co zostawić w obecnej formule. Wioletta Kulpa, świeżo upieczona delegatka prezesa ds. społeczności lokalnej, na razie również milczy na temat szczegółów planów koncernu, zasłaniając się tym, że są one w początkowej fazie ustalania. 

Od jakiegoś czasu mówi się m.in. że Orlen nie chce współfinansować niektórych imprez. Co w zamian? Na razie żadne deklaracje nie padły, choć wiadomo, że kolejka chętnych na czele z kibicami Wisły Płock, którzy widzieliby Orlen w powtórnej roli głównego sponsora piłkarzy nożnych, jest długa. Bez wątpienia, czekają nas jednak zmiany w polityce spółki wobec miasta,  w kontekście finansowania warszawskich maratonów zapowiadał je zresztą również poseł  PiS Marek Opioła na ostatniej konferencji prasowej.

Teraz konkretów jest więcej. Wiadomo już na pewno m.in., że Orlen wycofał się ze współfinansowania organizowanej m.in. przez Miejski Uczniowski Klub Sportowy lekkoatletycznej imprezy na starówce Orlen Cup przed ratuszem.

Na organizację tegorocznej, czwartej już edycji imprezy potrzeba było ok. 700 tys. zł - od Orlenu jako sponsora tytularnego miasto oczekiwało 400 tys. zł. Z powodu wycofania się koncernu, impreza się nie odbędzie. Wiadomo jednak, że Orlen zapewni wsparcie kilku innym wydarzeniom sportowm na starówce, znajdą się pieniądze m.in. na Tumską Dychę i Lekkoatletyczne Czwartki.

- W tej sytuacji Orlen Cup nie odbędzie się, ale nie komentujemy tej sytuacji - ucina Ratusz.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Orlen może nie być zainteresowany również dwoma innymi miejskimi imprezami sportowymi - Półmaratonem Dwóch Mostów i XI Triathlonem o Puchar Prezydenta Miasta.  Tych informacji na razie nie potwierdza biuro prasowe Ratusza, choć przyznaje, że na razie Orlen nie odpowiedział jeszcze na propozycję miasta. 

Ratusz liczył, że Orlen wspomoże miasto w organizacji takich przedsięwzięć jak np. XVIII Piknik Europejski, a także w inwestycjach, m.in. w przebudowie boiska na stadionie Wisły Płock, powstaniu flow parku przy Orlen Arenie, budowie alei gwiazd sportowych wokół hali widowisko-sportowej, placu zabaw na starówce. - Do tej pory nie uzyskaliśmy ostatecznej decyzji w tej sprawie - usłyszeliśmy w urzędzie. 

Co na to Orlen? Czekamy na odpowiedź biura prasowego. 

 

Czytaj też:

 

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE