Reklama

Orlen Transport ma już innego właściciela

Opublikowano:
Autor:

Orlen Transport ma już innego właściciela - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O planach sprzedaży Orlen Transport płocki koncern informował w listopadzie zeszłego roku. Wiadomo już, że doszło do sfinalizowania transakcji, która jest częścią przyjętej długoterminowej strategii.

O planach sprzedaży Orlen Transport płocki koncern informował w listopadzie zeszłego roku. Wiadomo już, że doszło do sfinalizowania transakcji, która jest częścią przyjętej długoterminowej strategii.

Nowym właścicielem Orlen Transport została grupa kapitałowa Trans Polonia. Treść umowy ustalono jeszcze w listopadzie 2015 roku (w tym gwarancje pracownicze, aby zapewnić warunki kontynuacji zatrudnienia), jednak finalizację transakcji opóźniło pozyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Orlen sprzedał 100 proc. aktywów spółki mającej swoją siedzibę w Płocku. Podawano nawet kwotę 84,5 mln zł, lecz jak informuje biuro prasowe koncernu ostateczna cena zostanie skorygowana o różnice wynikające z aktualnego poziomu długu netto oraz kapitału obrotowego Orlen Transport, których szacunkowa wartość wyniesie około 4 mln zł.

- Sprzedaż aktywów transportowych, które pozostają poza obszarem działalności podstawowej, jest zgodna ze strategią PKN Orlen i ma na celu wzrost konkurencyjności koncernu w perspektywie długoterminowej – informuje biuro prasowe zakładu. - Z kolei dla grupy Trans Polonia zakup Orlen Transport oznacza możliwość dalszego rozwoju specjalistycznych usług w zakresie transportu i logistyki na terenie całej Europy.

Sprzedana przez Orlen spółka dostarcza benzynę, JET, olej napędowy i LPG. Orlen Transport swoje usługi świadczy na terenie całej Polski, w czym pomagają jej 23 bazy rozlokowane w całym kraju. Zatrudnia 582 pracowników, w tym 485 kierowców. Przychody Orlen Transport w 2015 roku wyniosły 128,7 mln zł, EBITDA 21,2 mln zł, a zysk netto 14,9 mln zł.

Grupa Kapitałowa Trans Polonia działa w obszarze transportu i logistyki płynnych surowców chemicznych, kooperując z ponad 100 producentów chemikaliów z całej Europy.

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE