Reklama

Orlen szuka swoich byłych pracowników. Chcą napisać niezwykłą książkę

Opublikowano:
Autor:

Orlen szuka swoich byłych pracowników. Chcą napisać niezwykłą książkę  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez 60 lat w płockim kombinacie pracowało kilkanaście, może nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Koncern szuka swoich byłych pracowników, którzy chętnie opowiedzieliby o swojej pracy na potrzeby książki wydanej z okazji 60-lecia Zakładu Produkcyjnego w Płocku. Na zgłoszenia jest tylko tydzień.

Przez 60 lat w płockim kombinacie pracowało kilkanaście, może nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Koncern szuka swoich byłych pracowników, którzy chętnie opowiedzieliby o swojej pracy na potrzeby książki wydanej z okazji 60-lecia Zakładu Produkcyjnego w Płocku. Na zgłoszenia jest tylko tydzień. 

Dokładnie 5 stycznia 1959 roku zapadła decyzja o budowie Mazowieckich Zakładów Rafineryjnych i Petrochemicznych, rok wcześniej zdecydowano lokalizacji inwestycji w Płocku. Dziś przerabia się tu miliony ton ropy, ale droga do tego była długa i wymagała wiele pracy. 

W tym roku przypada więc jubileusz 60-lecia Zakładu Produkcyjnego i z tej okazji Orlen chce napisać książkę, która będzie zbiorem wspomnień i opowiadań byłych pracowników. Poszukiwane są osoby, które tworzyły kombinat, a także ich potomkowie, ale też obecni pracownicy. 

- Jeżeli masz do opowiedzenia ciekawą historię, którą chciałbyś przekazać kolejnym pokoleniom, to właśnie jest taka okazja. Możesz stać się bohaterem jubileuszowego wydania. Jeżeli w pracy poznałeś miłość swojego życia, jeżeli masz wspomnienie wyjątkowego momentu, chwili - to będzie miejsce, w którym będziesz mógł o tym opowiedzieć. Wywiad przeprowadzi profesjonalny dziennikarz, który umówi się z Tobą indywidualnie na spotkanie i poświęci Ci swój czas - zachęca biuro prasowe koncernu. 

Jakie wytyczne powinna spełniać osoba, która chce podzielić się swoimi wspomnieniami? 

  • Ważne, by rozmówcy naprawdę chcieli i lubili rozmawiać. 
  • Szukamy pasjonatów oddanych swojej profesji, ludzi wierzących w to, co robią lub robili.
  • Dobry rozmówca to ekstrawertyk, który interesuje się nie tylko swoją pracą.
  • Rozmówcy nie powinni bać się rozmowy. Wszystkie teksty zostaną przedstawione rozmówcom do autoryzacji. Tekst będzie można poprawiać dowolną liczbę razy. 
  • Wymagana jest szczerość. Bohaterowie wywiadów muszą chcieć opowiedzieć o kulisach swojej pracy. Liczą się konkrety, szczegóły, przykłady i anegdoty. 
  • Padną pytania o życie prywatne, zainteresowania, związki z firmą, atmosferę pracy. Trzeba być na to przygotowanym i chcieć o tym opowiedzieć. Wiemy, że rzadko zdarza się aby życie prywatne było oddzielone od zawodowego.
  • Rozmówcy będą poproszeni o przystępne wytłumaczenie kwestii technologicznych. Nie chodzi przy tym o zdradzanie tajemnicy przedsiębiorstwa, ale pokazanie tego, czym konkretnie zajmuje się dana osoba i jak to wszystko działa. 

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt na skrzynkę mailową [email protected] Maila należy zatytułować "KSIĄŻKĄ", a w zgłoszeniu należy zawrzeć klika zdań na temat historii, opowieści, którą chcesz się podzielić. Wszystkie osoby, które wezmą udział w projekcie oprócz niezwykłej przygody otrzymają upominki firmowe. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 19 lipca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE