Reklama

Orlen stawia na rowery. W Płocku powstaną stacje patronackie koncernu

Opublikowano:
Autor:

Orlen stawia na rowery. W Płocku powstaną stacje patronackie koncernu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Płocka ostatnio wspominał, że PKN Orlen dostrzegł sukces Płockiego Roweru Miejskiego i niebawem przybędzie stacji z rowerami. Koncern zaproponował stworzenie stacji patronackich.

Prezydent Płocka ostatnio wspominał, że PKN Orlen dostrzegł sukces Płockiego Roweru Miejskiego i niebawem przybędzie stacji z rowerami. Koncern zaproponował stworzenie stacji patronackich.

Biuro prasowe koncernu na razie jest bardzo oszczędne w udzielaniu informacji:

- PKN ORLEN poszerza ofertę działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, kierowaną do mieszkańców Płocka. Staramy się jak najlepiej odpowiadać na oczekiwania lokalnej społeczności. Rozbudowa miejskiego systemu rowerowego w Płocku o stacje patronackie finansowane przez Koncern, to jeden z takich projektów. W tej sprawie jesteśmy na zaawansowanym etapie rozmów z przedstawicielami płockiego samorządu. O szczegółach projektu będziemy mogli poinformować mieszkańców Płocka po podjęciu wiążących decyzji w tym zakresie - odpowiedziano w biurze prasowym PKN Orlen.

Włodarz Płocka zapewnia, że w tym przedsięwzięciu nie będzie finansowego wkładu miasta.

- Do Płockiego Roweru Miejskiego dołączymy stacje patronackie PKN Orlen na takich samych zasadach, jak przy stacji patronackiej Decathlonu - wyjaśnia Andrzej Nowakowski. - Tamta stacja powstała na bazie umowy między Decathlonem a firmą Nextbike, która jest operatorem całego systemu. Tu będzie podobnie. PKN Orlen, w porozumieniu z nami, postawi stacje patronackie w określonych miejscach.

Najpierw musi dojść do porozumienia między Ratuszem a Orlenem w kwestii lokalizacji stacji (chodzi o techniczne sprawy np. po jakiej stronie ulicy, 100 m bliżej czy dalej). - Na pewnych lokalizacjach zależy PKN Orlen, natomiast my wskazujemy także miejsca, które są istotne z punktu widzenia rozwoju całego systemu. Jestem przekonany, że przy dobrej woli PKN Orlen ten system powiększony o te stacje patronackie będzie wkrótce działał. A kiedy będą stacje? To już zależy od decyzji PKN Orlen. Dla nas mogłyby już stać. Z tego, co wiem, to koncern planuje umieszczenie takich stacji również w okolicy Płocka np. w Grabinie. Jesteśmy otwarci na współpracę z PKN Orlen w każdym zakresie - podkreślał prezydent Płocka.

PKN Orlen na razie nie udziela informacji, kiedy i gdzie faktycznie pojawią się stacje, ile ich będzie.

Stacje patronackie Orlenu

Orlen zawarł umowę z firmą Nextbike na powstanie stacji patronackich. Ich lokalizacje - w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Białymstoku oraz Katowicach (w sumie 36 stacji) - ogłoszono w lutym 2018 r. Stanowią tam część systemów rowerów miejskich (zgodnie z cennikiem konkretnego systemu). Dodatkowo w stolicy zadbano o powstanie jednej stacji rowerów standardowych i jedną stację z rowerami elektrycznymi w pobliżu siedziby koncernu przy ul. Bielańskiej w Warszawie. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem dedykowanej strony. Użytkownikom oferuje np. kupony rabatowe czy zniżki na produkty do wykorzystania na stacjach paliw.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE