Reklama

Orlen rozbuduje instalację. Umowa na doradztwo techniczne podpisana

Opublikowano:
Autor:

Orlen rozbuduje instalację. Umowa na doradztwo techniczne podpisana - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wykonano kolejny krok w ramach projektu Program Rozwoju Petrochemii wchodzi. PKN ORLEN podpisał umowę na doradztwo techniczne przy rozbudowie kompleksu olefin z firmą Fluor.

Wykonano kolejny krok w ramach projektu Program Rozwoju Petrochemii wchodzi. PKN ORLEN podpisał umowę na doradztwo techniczne przy rozbudowie kompleksu olefin z firmą  Fluor. 

Nieco ponad rok temu prezes Daniel Obajtek ogłosił największy w historii program rozbudowy. Koncern przez 5 lat ma wydać ponad 8 mld złotych, z czego większość w Płocku.

[ZT]19390[/ZT]

Inwestycja rozbudowy kompleksu olefin weszła w kolejny etap. Orlen podpisał umowę na usługę doradztwa technicznego i zarządzania projektem w formule PMC+ (Project Management Contractor). 

- Wykonaliśmy kolejny ważny krok w realizacji kluczowego filaru Programu Rozwoju Petrochemii, jakim jest rozbudowa kompleksu olefin. Petrochemia ma bardzo duży potencjał i zamierzamy go optymalnie wykorzystać. Inwestycje prowadzone w ramach Programu wzmocnią naszą pozycję na europejskim rynku i zapewnią wymierne korzyści krajowej gospodarce, ponieważ Polska przekształci się z importera w eksportera produktów petrochemicznych – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Usługę wykona firma Fluor.

- Gwarantuje ona sprawdzone, optymalne rozwiązania w realizacji złożonych projektów w branży paliwowo-energetycznej. Usługi polegają na prowadzeniu całego projektu we wszystkich jego obszarach – od zarządzania harmonogramem, kosztami, wykonawcami, ryzykiem, poprzez zapewnienie bezpieczeństwa pracy, wsparcia technicznego oraz nadzorowanie standardów technicznych w projektowaniu, aż po zarządzanie dostawami i realizacją prac inwestycyjnych - opisuje biuro prasowe Orlenu. 

Jak tłumaczą w Orlenie, inwestycja w petrochemię to przyszłość. Do 2030 roku rynek ma się podwoić, a koncern chce mieć w tym swój udział. Po zakończeniu inwestycji moce przerobowe wzrosną o 30 proc.

- W przyszłym roku zostanie otwarte Centrum Badawczo-Rozwojowe, które umożliwi wdrażanie własnych technologii. Na zaawansowanym etapie są też prace związane z rozbudową zdolności produkcyjnych fenolu i budową kompleksu pochodnych aromatów - podkreśla biuro prasowe. 

Szacuje się, że roczny zysk EBITDA wzrośnie o 1,5 mld zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE