Reklama

Orlen pomoże walczyć z koronawirusem. Wyprodukuje żel do dezynfekcji rąk

Opublikowano:
Autor:

Orlen pomoże walczyć z koronawirusem. Wyprodukuje żel do dezynfekcji rąk  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środowy poranek potwierdzono oficjalnie pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Już wcześniej Polacy ruszyli na zakupy w poszukiwaniu artykułów spożywczych o długim terminie ważności oraz... mydła. Spółka ORLEN Oil w najbliższym czasie przestawi produkcję tak, żeby wyprodukować milion litrów płynu do dezynfekcji rąk.

W środowy poranek potwierdzono oficjalnie pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Już wcześniej Polacy ruszyli na zakupy w poszukiwaniu artykułów spożywczych o długim terminie ważności oraz... mydła. Spółka ORLEN Oil w najbliższym czasie przestawi produkcję tak, żeby wyprodukować milion litrów płynu do dezynfekcji rąk. 

Sejm przyjął specustawę ws. koronawirusa. Rząd może zmusić firmy do przestawienia produkcji na środki konieczne do walki z rozprzestrzenianiem się wirusa czy dokonywać zakupów bezprzetargowych. Zapisy obowiązują od wtorku. 

ORLEN poinformował, że bez tego jedna z jego spółek przestawi produkcję tak, żeby na polski rynek dostarczyć milion litrów płynu do dezynfekcji rąk. Pierwsza partia wkrótce ma trafić na rynek.

- Spółka ORLEN Oil z miejsca podjęła działania zmierzające do uruchomienia produkcji płynu do dezynfekcji rąk. Nasze laboratoria pracują nad tym od kilku dni. Wykorzystujemy możliwości techniczne firmy, aby włączyć się działania związane z ochroną przed koronawirusem. Chcemy jak najszybciej odpowiedzieć na oczekiwania Polaków i zwiększyć ich bezpieczeństwo – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Całość produkcji ma trafić na rynek w ciągu dwóch tygodni. W pierwszej kolejności zaopatrzone zostaną instytucje publiczne, a płyn będzie dostępny także na stacjach ORLEN w całej Polsce. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE