Reklama

Orlen ostrzega: uciążliwości do kwietnia

Opublikowano:
Autor:

Orlen ostrzega: uciążliwości do kwietnia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do połowy kwietnia na terenie kombinatu mają potrwać prace, które mogą powodować uciążliwości dla mieszkańców albo ich niepokoić.

Do połowy kwietnia na terenie kombinatu mają potrwać prace, które mogą powodować uciążliwości dla mieszkańców albo ich niepokoić.

Jak za Orlenem informuje płocki Ratusz, od dziś do 15 kwietnia płocczanie powinni się liczyć z uciążliwościami takimi jak hałas i zwiększony rzut gazów na pochodnię. Dziś, w środę, do ok. 16.00 w Zakładzie Elektrociepłowni zaplanowano ustawianie zaworów bezpieczeństwa kotła OOG-420 nr 6, co spowoduje wzrost emisji hałasu do atmosfery. Niewykluczone, że odgłosy będzie słychać poza zakładem. 

Z kolei od jutra aż do połowy kwietnia planowany jest postój remontowy instalacji HON VI. - W okresie zatrzymywania i rozruchu instalacji może wystąpić zwiększony zrzut gazów na pochodnię - zapowiada Orlen. - Podczas postoju będą wykonywane prace związane z opróżnianiem, myciem i płukaniem oraz parowaniem aparatów. Prowadzone w tym okresie operacje będą pod bieżącą kontrolą służb technologicznych oraz ochrony środowiska w celu minimalizacji ewentualnych uciążliwości. W czasie postoju nie będzie możliwe wykonywanie pomiarów kontrolnych na emitorach BEM-333 i BEM-355.

Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE