Reklama

Reklama

Orlen ostrzega. Mogą być efekty świetlne i dźwiękowe

Opublikowano: pon, 4 gru 2017 16:59
Autor:

Orlen ostrzega. Mogą być efekty świetlne i dźwiękowe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W koncernie zapewniają, że ma to związek z bezpiecznym procesem uruchomienia jednego z węzłów technologicznych instalacji Olefin w obszarze petrochemicznym.

Reklama

W koncernie zapewniają, że ma to związek z bezpiecznym procesem uruchomienia jednego z węzłów technologicznych instalacji Olefin w obszarze petrochemicznym.

- Reakcje świetlne mogą występować ze zmienną intensywnością do wtorkowych godzin porannych – uprzedza biuro prasowe Orlenu. - Procesowi mogą również towarzyszyć efekty akustyczne związane z pompowaniem pod wysokim ciśnieniem pary wodnej w celu bezdymnego i bezpiecznego spalania atmosfery gazowej powstałej w instalacji. W przeprowadzanym procesie uwalniany jest jedynie dwutlenek węgla i para. Taki system jest niezbędnym wyposażeniem każdej rafinerii na świecie i stanowi element bezpieczeństwa procesowego w instalacjach produkcyjnych. Określany jest także jako tzw. wentyl bezpieczeństwa, który chroni zakłady przed zbyt wysokim ciśnieniem w instalacjach, a pochodnia jest jednym z jego końcowych elementów. Przeprowadzenie tego typu działania wynika zarówno z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa technologicznego, jak również środowiskowego.

Ponadto twierdzą, że proces stopniowego zatrzymania jak i uruchamiania instalacji nie ma wpływu na emisję niezorganizowaną. Jest przeprowadzany z najwyższą starannością w zakresie ochrony środowiska i pod stałym nadzorem wykwalifikowanej kadry pracowników oraz zgodnie z obowiązującymi instrukcjami i procedurami bezpieczeństwa. - O pracach zostały poinformowane służby Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych UMP – dodają w komunikacie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (19)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.