Reklama

Orlen ostrzega: mogą być efekty świetlne i dźwiękowe

Opublikowano:
Autor:

Orlen ostrzega: mogą być efekty świetlne i dźwiękowe - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedługo koniec remontów instalacji na terenie zakładu produkcyjnego. Orlen jednak uprzedza, że procesowi rozruchu mogą towarzyszyć różne efekty począwszy od dźwiękowych po świetlne.

Niedługo koniec remontów instalacji na terenie zakładu produkcyjnego. Orlen jednak uprzedza, że procesowi rozruchu mogą towarzyszyć różne efekty począwszy od dźwiękowych po świetlne.

Orlen ponownie uruchamia instalację Olefin i powiązane z nią ciągi technologiczne. - Proces ponownego uruchamiania instalacji zostanie przeprowadzony z najwyższą starannością w zakresie ochrony środowiska i pod stałym nadzorem wykwalifikowanej kadry pracowników oraz zgodnie z obowiązującymi instrukcjami i procedurami bezpieczeństwa – podkreśla biuro prasowe koncernu.

Od 30 października do 2 listopada należy liczyć się z możliwymi efektami dźwiękowymi i świetlnymi. Te ostatnie mogą być szczególnie widoczne w godzinach wieczornych. Pracownicy biura prasowego zakładu wyjaśniają też, skąd się biorą. - Efekty świetlne to skierowanie węglowodorów do całkowitej utylizacji w warunkach wysokiej temperatury. Jest to proces odbywający się pod kontrolą, w atmosferze gazowej i objawia się płomieniem widocznym na tzw. pochodniach, które w każdej rafinerii na świecie są niezbędnym elementem wyposażenia systemu bezpieczeństwa procesowego w instalacjach produkcyjnych. Przeprowadzenie tego typu działania wynika więc zarówno z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa technologicznego, jak również środowiskowego. W prawidłowo przeprowadzonym procesie do atmosfery uwalniany jest jedynie dwutlenek węgla i para.  

Biuro jednocześnie informuje, że w trakcie postojów remontowych zrealizowanych w ostatnim czasie także na obszarze rafineryjnym, poza pełnym zakresem prac mechanicznych przeprowadzono również modernizacje, które będą skutkowały lepszą efektywnością. A skoro płocczanie coraz baczniej przyglądają się wynikom ze stacji pomiarowych, w przesłanym komunikacie znajdziemy także informację o tym, że zakład przygotowuje się do przestrzegania bardziej zaostrzonych norm emisyjnych, które zaczną obowiązywać dopiero w 2018 roku. Wdrożył już pierwsze rozwiązania technologiczne na instalacjach HON.

O zaplanowanych operacjach technologicznych zostały poinformowane służby Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych UMP, a także Starostwo Powiatowe.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE