Reklama

Orlen musi wyłączyć instalację. Będą efekty świetlne

Opublikowano:
Autor:

Orlen musi wyłączyć instalację. Będą efekty świetlne  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koncern informuje, że w sobotę rozpoczęta zostanie operacja wyłączania instalacji Olefin. Wiąże się to z efektami świetlnymi.

Koncern informuje, że w sobotę rozpoczęta zostanie operacja wyłączania instalacji Olefin. Wiąże się to z efektami świetlnymi, które będą widoczne podczas zatrzymywania i ponownego uruchamiania. 

Efekty świetlne to nic innego, jak pochodnie widoczne nad zakładem. Będą miały różną intensywność, a mogą im towarzyszyć także efekty dźwiękowe. Przez kilka dni płocczanie muszą być przygotowani na niedogodności. 

- Nie powinny natomiast wystąpić uciążliwości zapachowe, ponieważ całkowita utylizacja frakcji węglowodorowych, która odbędzie się w tym czasie, rozkłada je na dwutlenek węgla i parę wodną. Tym samym pojawienie się płomieni na pochodni w żadnym wypadku nie oznacza większej emisji substancji do atmosfery poza CO2 - tłumaczy Arkadiusz Ciesielski z biura prasowego koncernu. 

Koncern zapewnia, że to proces bezpieczny i występuje w każdej rafinerii na świecie. 

- Zatrzymanie instalacji jest konieczne ze względów bezpieczeństwa procesowego i będzie się wiązało z  usunięciem usterki jaka została wykryta na jednym z rurociągów. Proces zostanie przeprowadzony z najwyższą dbałością o środowisko, pod stałym nadzorem wykwalifikowanej kadry pracowników oraz zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa - czytamy w komunikacie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE