Reklama

Orlen Medica sprzedana. Kto kupił?

Opublikowano:
Autor:

Orlen Medica sprzedana. Kto kupił? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za jednym zamachem Orlen sprzedał swoje spółki medyczne - ani Orlen Medica, ani sanatorium w Ciechocinku, ani spółka Prof-Med nie są już własnością koncernu. Wszystkie kupiła grupa PZU za prawie 48 mln zł

Za jednym zamachem Orlen sprzedał swoje spółki medyczne - ani Orlen Medica, ani sanatorium w Ciechocinku, ani spółka Prof-Med nie są już własnością koncernu. Wszystkie kupiła grupa PZU za prawie 48 mln zł.

Temat przewijał się w lokalnych mediach już od kilku miesięcy, dziś biuro prasowe koncernu potwierdziło, że spółki medyczne: płocka Orlen Medica, należący do Anwilu Prof-Med oraz Sanatorium Uzdrowiskowe "Krystynka" w Ciechocinku zostały sprzedane grupie PZU.

- Transakcja jest elementem realizacji strategii PKN Orlen na lata 2013-2017 zakładającej pełną koncentrację na działalności podstawowej i przeznaczanie uwolnionego kapitału na rozwój Koncernu w najbardziej perspektywicznych obszarach - wydobycia i energetyki - wyjaśnia powody sprzedaży biuro prasowe.

Jak zapewniają służby prasowe, na decyzji sprzedaży  spółek właśnie PZU zaważyła nie tylko korzystna cena, ale i m.in. gwarancja utrzymania świadczeń na rzecz pracowników koncernu.

Co z pracownikami spółek? Koncern zapewnia, że umowa między Orlenem a  PZU zakłada gwarancję pracy i utrzymania zasad wynagrodzenia dla wszystkich pracowników zatrudnionych na umowę o pracę przez 2-letni okres, który wynika z porozumienia społecznego zawartego  wcześniej ze związkowcami.

- Łączna wartość transakcji, z uwzględnieniem wypłaconej przez Orlen Medica dywidendy, wyniosła prawie 47,8 mln zł  - podaje koncern.

Niewykluczone, że przyjdzie kolej na następne spółki.  - Proces przeglądu aktywów Koncernu jest kontynuowany i nie wyklucza się dalszych dezinwestycji, które pozwoliłyby na dalszą optymalizację struktury Grupy Orlen - informuje gigant paliwowy.

Orlen Medica powstała na początku 1998 r. z przekształcenia przychodni przyzakładowej ówczesnej Petrochemii Płock i leczą się w niej nie tylko pracownicy koncernu, ale i wielu płocczan. Trzy lata wcześniej z przychodni przyzakładowej Anwil we Włocławku powstała z kolei Specjalistyczna Przychodnia Przemysłowa Prof-Med. Z opieki medycznej korzystają tam osoby prywatne oraz ponad 100 podmiotów gospodarczych.  Z kolei w  sanatorium "Krystynka" w Ciechocinku leczą się pacjenci cierpiący na schorzenia związane z narządem ruchu, reumatyzm, a także chorujący na schorzenia geriatryczne i laryngologiczne.  Wszystkie są teraz własnością PZU.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE