Reklama

Orlen ma swojego przedstawiciela w radzie nadzorczej Wisły Płock. To były prezes

Opublikowano:
Autor:

Orlen ma swojego przedstawiciela w radzie nadzorczej Wisły Płock. To były prezes - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy członek rady nadzorczej Wisły Płock jest związany z Grupą Orlen od kilkunastu lat, był również od lipca 2010 r. do stycznia 2011 r. prezesem zarządu Wisła Płocka S.A. O zmianie, do której doszło w poniedziałek, klub poinformował we wtorek, 4 czerwca zamieszczając na stronie internetowej komunikat.

Nowy członek rady nadzorczej Wisły Płock jest związany z Grupą Orlen od kilkunastu lat, był również od lipca 2010 r. do stycznia 2011 r. prezesem zarządu Wisła Płocka S.A. O zmianie, do której doszło w poniedziałek, klub poinformował we wtorek, 4 czerwca zamieszczając na stronie internetowej komunikat.

Dotychczas rada nadzorcza była trzyosobowa. Tworzył ją przewodniczący Remigiusz Miecznikowski, wiceprzewodniczący Krzysztof Miaśkiewicz oraz sekretarz Małgorzata Elżbieta Skalska. Do tego grona doszedł Zbigniew Leszczyński - członek zarządu ds. rozwoju PKN ORLEN S A.

Klub zamieścił krótką informację o Zbigniewie Leszczyńskim:

- Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Rachunkowość i Finanse. Ukończył podyplomowe studia Zarządzanie Spółką na Rynku Unii Europejskiej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Projektowanie i Eksploatacja Sieci Komputerowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Zarządzanie Projektami w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego.

Związany z Grupą ORLEN przez okres kilkunastu lat, odpowiadał m.in. za logistykę, budowę i rozwój sieci stacji paliw oraz sprzedaż i rozwój hurtowej sprzedaży produktów rafineryjnych i petrochemicznych. Wdrożył także wiele strategicznych dla Koncernu projektów. Pełnił również m.in. funkcję Prezesa Zarządu Wodociągów i Kanalizacji w Opolu Sp. z o.o., Prezesa Zarządu Rynex Sp. z o.o., Prezesa Zarządu Wisła Płock S.A. oraz Dyrektora Pionu ds. Sprzedaży i Marketingu w Kompanii Węglowej S.A.

Prowadził także własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa, nadzoru oraz prowadzenia projektów. Pan Zbigniew Leszczyński sprawował funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej ORLEN Deutschland GmbH, Przewodniczącego oraz Członka Rady Nadzorczej Unipetrol oraz Przewodniczącego Rady Nadzorczej ORLEN Paliwa. Obecnie piastuje stanowisko Wiceprzewodniczącego Rady w Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego oraz pełni funkcję Członka Zarządu w Stowarzyszeniu European Petroleum Refiners Association.

Otwarcie Płockich Ogrodów Światła w grudniu 2018 r., wywiadu udziela Zbigniew Leszczyński, fot. Krzysztof Kaźmierczak

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE