Reklama

Orlen i WOPR chcą, aby było bezpieczniej

Opublikowano:
Autor:

Orlen i WOPR chcą, aby było bezpieczniej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kąpielisko w Grabinie nie było strzeżone od 2004 roku. Teraz ma się to zmienić dzięki projektowi „Bezpieczne wakacje z Orlenem”, odbywającym się przy współpracy z Rejonowym Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Płocku.

Kąpielisko w Grabinie nie było strzeżone od 2004 roku. Teraz ma się to zmienić dzięki projektowi „Bezpieczne wakacje z Orlenem”, odbywającym się przy współpracy z Rejonowym Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Płocku.

Wolny dzień od obowiązków, plaża, słońce, szum wody. Wypoczynek to zdecydowanie ten czas, kiedy chciałoby się nie martwić o cokolwiek, a później spokojnie wrócić do domu, co niestety nie zawsze się udaje... Jak wynika ze sprawozdań płockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, przez ostatnie 10 lat niemal co roku w jeziorze tonęła jedna osoba. W ubiegłym roku zanotowano dwa przypadki utonięć. Od 2008 roku służby otrzymały przeszło 40 zgłoszeń dotyczących sytuacji niebezpiecznych zagrażających zdrowiu osób wypoczywających nad wodą. O tym, że nie można lekceważyć aspektu bezpieczeństwa, świadczą także krajowe statystyki. Od maja 2015 roku do czerwca 2016 roku odnotowano 484 utonięcia. Najwięcej było ich w sierpniu, aż 126. Zdecydowanie lepiej wystrzegać się kąpieli pod wpływem alkoholu.

Nad bezpieczeństwem plażowiczów przy Jeziorze Górskim w Grabinie w tym sezonie czuwa troje zawodowych ratowników w ustawionej wieży obserwacyjnej. Ponadto do dyspozycji zaoferowano im łódź i niezbędny sprzęt do udzielania pierwszej pomocy. Na plaży (często nazywanej także „Patelnią”) umieszczono tablicę meteorologiczną. Wszystko w ramach projektu „Wakacje z Orlenem”, który zainicjował koncern we współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Płocku. Dla najmłodszych, dopiero uczących się pływać, wytyczono specjalne kolorowe strefy.

Aby plażowicze mięli większy komfort w sezonie letnim, miejsce już oczyszczono. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zbadała stan wody i oceniła ją pozytywnie. „Patelnia” ma być strzeżona przez cały tydzień począwszy od 1 lipca do 31 sierpnia w godzinach 10.00 – 18.00.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE