Reklama

Orlen finansuje maraton w Warszawie. Płocczanom proponuje...

Opublikowano:
Autor:

Orlen finansuje maraton w Warszawie. Płocczanom proponuje... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Orlen Warsaw Marathon odbywa się od 2013 roku, łącząc społeczność stolicy w ramach festiwalu biegowego i rodzinnego pikniku sportowego – zapowiadają organizatorzy imprezy sportowej, która będzie dokładnie za 107 dni.

- Orlen Warsaw Marathon odbywa się od 2013 roku, łącząc społeczność stolicy w ramach festiwalu biegowego i rodzinnego pikniku sportowego – zapowiadają organizatorzy imprezy sportowej, która będzie dokładnie za 107 dni.

W pięciu edycjach Orlen Warsaw Marathon, ponad 160 tys. biegaczy miało okazję sprawdzić swoje możliwości na dwóch dystansach – maratońskim oraz w biegu na 10 km. W ramach OWM, pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, odbywają się również Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn. Od 2017 roku ORLEN Warsaw Marathon to dwudniowe wydarzenie. W tym roku wystartuje 22 kwietnia.

A już w najbliższą niedzielę, 7 stycznia w dwunastu polskich miastach rozpoczną się cotygodniowe treningi organizowane przez ASICS, partnera głównego imprezy, aby biegacze mogli zbudować swoją formę niezależnie od tego, czy chcą poprawić wynik, czy po prostu ukończyć bieg.  W każdym mieście, w którym będą odbywały się treningi, zostaną zorganizowane grupy dla początkujących i zaawansowanych biegaczy. Trenujący będą spotykać się co niedzielę pomiędzy 7 stycznia a 15 kwietnia (z wyłączeniem 1 kwietnia 2018 r.) w Płocku, Bydgoszczy, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Toruniu, Warszawie (dwie lokalizacje) i Wrocławiu. Wszystkie treningi są bezpłatne.

Jak zapowiedziano, uczestnicy przygotowań będą mieli okazję wykonać trójwymiarowe badanie stopy ASICS FOOT ID, przetestować najnowszą kolekcję obuwia biegowego lub odbyć treningi wspólnie z przedstawicielami polskiej drużyny ASICS FrontRunners i ambasadorami biegowymi marki. Oprócz profesjonalistów z ASICS i Sklepu Biegacza, ad prawidłowym przebiegiem treningów czuwać będzie również autorytet w dziedzinie biegania – Jerzy Skarżyński, były czołowy maratończyk, z rekordem życiowym 02h:11min:42s. Na stronie internetowej wydarzenia wszyscy chętni znajdą przygotowane przez Skarżyńskiego plany treningowe na 10 i 42,195 km. Dodatkowo na uczestników treningów, którzy będą obecni na co najmniej 11 z 14 treningów, mają czekać vouchery zwalniające z opłaty startowej na wybrany bieg. W ubiegłorocznej edycji treningów organizowanych przed ORLEN Warsaw Marathon udział wzięło ponad 4 tys. osób z 10 miast. W każdej lokalizacji treningi będą prowadzone przez dwóch trenerów.

Treningi w Płocku rozpoczynają się 7 stycznia o godz. 10.00 w ośrodku Kort pod Lasem przy ul. Pocztowej.

[ZT]15285[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE