Reklama

Orlen często wymienia wiceprezesów w spółce zarządzanej wspólnie z miastem?

Opublikowano:
Autor:

Orlen często wymienia wiceprezesów w spółce zarządzanej wspólnie z miastem?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostatnio informowaliśmy o roszadzie na stanowisku prezesa Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Zbigniewa Bednarskiego zastąpiła Joanna Olejnik. Kiedy jednak poprosiliśmy prezydenta Płocka o wyjaśnienia, ten z kolei zwracał m.in. uwagę na inne zmiany dotyczące stanowiska wiceprezesa PPPT.

Ostatnio informowaliśmy o roszadzie na stanowisku prezesa Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Zbigniewa Bednarskiego zastąpiła Joanna Olejnik. Kiedy jednak poprosiliśmy prezydenta Płocka o wyjaśnienia, ten z kolei zwracał m.in. uwagę na inne zmiany dotyczące stanowiska wiceprezesa PPP-T.

Przede wszystkim pamiętajmy, że prezesa Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego wskazuje płocki Ratusz, natomiast wiceprezesa PKN Orlen. Park jest obszarem inwestycyjnym powołanym do tworzenia atrakcyjnych warunków dla rozwoju przedsiębiorstw jako wspólne przedsięwzięcie Gminy Miasta Płocka i PKN Orlen S.A. 

O ile więc Zbigniew Bednarski od marca 2015 r. do czerwca 2019 r. trwał na swoim stanowisku, tak nie można tego powiedzieć o osobach na stanowisku wiceprezesa, na co zwracał ostatnio uwagę prezydent Płocka.

- W trakcie kadencji pana prezesa Bednarskiego, tylko w ciągu ostatnich bodajże 3,5 roku, kiedy rządzi Prawo i Sprawiedliwość, było 5 wiceprezesów. PKN zmienił 5 wiceprezesów uznając, że ci, którzy są, być może nie spełniają oczekiwań PKN Orlen.

Zapytaliśmy w koncernie czy to prawda, że w ostatnich latach rządów PiS już pięć osób piastowało tę funkcję.

- Zgodnie z obowiązującym w PPP-T S.A. ładem korporacyjnym, a także z uwagi na strukturę akcjonariatu Spółki (równy udział PKN ORLEN S.A. i Gminy Miasta Płock w kapitale zakładowym), kandydata do pełnienia funkcji prezesa wskazuje Miasto, a wiceprezesa spółki rekomenduje PKN ORLEN - wyjaśnia biuro prasowe PKN Orlen.

Dodano, że wszystkie procesy rekrutacyjne w Grupie ORLEN prowadzone są w sposób transparentny oraz zgodny z uregulowaniami wewnętrznymi i przepisami prawa. Ponadto zaprzeczają, aby doszło do tylu zmian już za rządów PiS. - Nie jest prawdą, że w ciągu ostatniego 3,5 roku doszło do 5 zmian na stanowisku wiceprezesa, ponieważ obowiązki te pełnili:
- Joanna Oberbek (Brzoskowska, Brzoskowska-Czerepiuk) w okresie od 15.09.2015 r. do 06.09.2016 r.,

- Paweł Pachniewski w okresie od 07.09.2016 r. do 13.04.2017 r.,

- Elżbieta Gąsiorowska w okresie od 01.07.2017 r. do chwili obecnej.

Jakie były powody zmian? Tak tłumaczy je koncern: - Zmiany wynikały z potrzeby znalezienia kierownictwa Spółki, które sprosta wyzwaniom dynamicznego rozwoju PPP-T S.A., aktualizacji strategii i wyzwań biznesowych adekwatnych do wymagającego i bardzo konkurencyjnego otoczenia makroekonomicznego oraz konkurencji na rynku lokalnym - wyjaśniają.

Gdyby jednak wziąć pod uwagę całą kadencję prezesa Bednarskiego, a nie tylko okres rządów PiS, należałoby wspomnieć o dwóch innych wiceprezesach PPP-T: Piotrze Siemionie (zastąpiła go Joanna Oberek) i Krzysztofie Świtalskim. Wówczas faktycznie byłoby 5 zmian na stanowisku wiceprezesa za kadencji prezesa Bednarskiego, tyle że dwie zmiany odbyły się jeszcze podczas rządów PO-PSL (prezesem był wtedy Jacek Krawiec).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE