Reklama

ORLEN chce budować rozpoznawalność na Robercie Kubicy. - Jesteś naszym ambasadorem

Opublikowano:
Autor:

ORLEN chce budować rozpoznawalność na Robercie Kubicy. - Jesteś naszym ambasadorem  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Powrót Roberta Kubicy jest jednym z największych w historii sportu. Jesteś wielki, jesteś niepokonany, jesteś naszą narodową dumą. Chylę czoła przed twoim profesjonalizmem, siłą woli i determinacją. ORLEN cię wspiera, ale kibicuje ci cała Polska - mówił na pierwszym oficjalnym spotkaniu z Robertem Kubicą Daniel Obajtek, prezes PKN ORLEN.

- Powrót Roberta Kubicy jest jednym z największych w historii sportu. Jesteś wielki, jesteś niepokonany, jesteś naszą narodową dumą. Chylę czoła przed twoim profesjonalizmem, siłą woli i determinacją. ORLEN cię wspiera, ale kibicuje ci cała Polska - mówił na pierwszym oficjalnym spotkaniu z Rorbertem Kubicą Daniel Obajtek, prezes PKN ORLEN. 

Prezes Daniel Obajtek i Robert Kubica po raz pierwszy stanęli obok siebie oficjalnie. Powrót Kubicy do ścigania się w Formule 1 budzi ogromne zainteresowanie- w warszawskiej siedzibie ORLENU przy ul. Bielańskiej stawiło się ponad 300 dziennikarzy i fotoreporterów, a także dziesiątki kibiców z całej Polski. Starty Kubicy w barwach WILLIAMSa są możliwe dzięki PKN ORLEN, który zobowiązał się do sponsorowania ekipy. Logotypy koncernu pojawią się na bolidach i kombinezonach zawodników. 

- Po raz pierwszy polski kierowca będzie jeździł z logiem ORLENU, ale będzie tam też flaga biało-czerwona. ORLEN jest firmą międzynarodową. Nasze produkty są dostępne w 90 krajach na 6 kontynentach. Obecnie 60 procent naszych przychodów to rynki zewnętrzne. Musimy budować swoją markę i rozpoznawalność. Właśnie dzięki marce Roberta budujemy tę rozpoznawalność, zarówno w kraju, jak i za granicą. To nie tylko zabarwienie sportowe, ale też czynnik biznesowy, a to dla nas bardzo ważne. Promując firmę, promujemy jej produkty - mówił prezes Daniel Obajtek.

Zapewnił też, że wejście w sponsoring zespołu WILLIAMS nie oznacza ograniczenia środków na pozostałe dyscypliny, czyli m.in. siatkarzy i lekkoatletów. - ORLEN sponsoruje i będzie sponsorował sport- zapewniał prezes. Panowie wymieli się prezentami - Kubica dostał od prezesa kask, a kierowca zrewanżował się kierownicą od cartingu.

Zima to kres, kiedy zespoły przygotowują swoje bolidy do startów. Jak mówił Robert, pojazd WILLIAMSA jest już prawie gotowy i w lutym powinien wyjechać na tor. Dla kierowcy mocny start jest ważny, bo wyścigów jest bardzo dużo, a czasu na testy mało. Może nie być czasu na nadrobienie strat. A jak Kubica czuje się przed pierwszymi zawodami?

- Jakbym debiutował kolejny raz. To ogromne emocje, ale inne niż 12 lat temu. Wtedy byłem dużo młodszy, może bardziej odważny. Pomiędzy emocjami jest jednak świadomość, że to niełatwe wyzwanie. Formuła 1 jest dynamicznym sportem. Osiem lat przerwy na pewno mi nie pomaga, ale z drugiej strony mam doświadczenie i wiem, że jeździłem na bardzo wysokim poziomie. Mam świadomość, że dając sobie czas i  stawiając realistyczne cele, jestem w stanie wykonać to zadanie i dlatego tu jestem. Gdybym czuł, że nie jestem przygotowany, nie poszedłbym w tę stronę. Te osiem lat nie było łatwe. Mam nadzieję, że wszyscy się cieszą, że wracam do F1, ale wiem, jak trudne zadanie przede mną stoi - mówił Robert. 

Kubica twardo stąpa po ziemi i na pytanie o marzenia odpowiedział, że z tym u niego zawsze było ciężko. Woli stawiać sobie cele, a tym jest dobry start w nadchodzącym sezonie i utrzymanie miejsca w elicie. - Przez osiem lat Formuła 1 bardzo się zmieniła. Nadal jest w niej dużo sportu i ja tak to postrzegam, ale to też trampolina dla technologii, która później jest wykorzystywana w "cywilnych" warunkach. 

Pierwszy z 21 wyścigów zaplanowano na 17 marca w Melbeurne. Zapytany o oglądanie Roberta Kubicy prezes Obajtek odpowiedział, że koncern narzucił sobie ogromne tempo pracy i może być ciężko. - Myślę, że na Węgry jednak pojadę - uśmiechnął się prezes. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE