Reklama

Orkiestra symfoniczna zagra na plaży

Opublikowano:
Autor:

Orkiestra symfoniczna zagra na plaży - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bogusław Kaczyński i jego goście, grupa Raz Dwa Trzy, Tomasz Strahl i Opium String Quartet oraz Joanna Ławrynowicz będą gwiazdami tegorocznej edycji Letniego Festiwalu Muzycznego.

Bogusław Kaczyński i jego goście, grupa Raz Dwa Trzy, Tomasz Strahl i Opium String Quartet oraz Joanna Ławrynowicz będą gwiazdami tegorocznej edycji Letniego Festiwalu Muzycznego.

Impreza, która jest swego rodzaju łącznikiem między dwoma sezonami koncertowymi, organizowana jest już po raz piętnasty. I jak przystało na tak zacny jubileusz, nie zabraknie wielkich gwiazd – związanych nie tylko z muzyką klasyczną.

Już w piątek 28 czerwca o 20 na Starym Rynku Płocka Orkiestra Symfoniczna towarzyszyć będzie gościom Bogusława Kaczyńskiego. Na zaproszenie jednego z najbardziej znanych i rozpoznawalnych krytyków muzycznych w Polsce, niezrównanego gawędziarza, przyjadą do Płocka: Małgorzata Długosz (sopran), Dariusz Stachura (tenor) oraz Adam Szerszeń (baryton). Za pulpitem dyrygenckim stanie Adam Klocek. Płocka publiczność będzie mogła usłyszeć najbardziej znane arie i duety operetkowe, pieśni neapolitańskie oraz szlagiery muzyki światowej. Jeżeli pogoda nie dopisze, koncert rozpocznie się o 21 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej.

W niedzielę 30 czerwca o 16.30 w Muzeum Mazowieckim wiolonczelista Tomasz Strahl zaprezentuje się w programie „Nowe interpretacje”. Towarzyszyć mu będzie Opium String Quartet w składzie: Agnieszka Marucha (I skrzypce), Anna Szalińska (II skrzypce), Magdalena Małecka (altówka) i Olga Łosakiewicz-Marcyniak (wiolonczela). W programie koncertu znalazły się „Grande Valse Brillante” Fryderyka Chopina oraz dwa utwory Witolda Maliszewskiego – I Kwartet smyczkowy i Kwintet d-moll na 2 skrzypiec, altówkę i 2 wiolonczele.

W piątek 5 lipca Płocka Orkiestra Symfoniczna wybierze się na plażę nad Wisłą, gdzie towarzyszyć będzie zespołowi Raz Dwa Trzy. Adam Nowak wraz ze swoją grupą przygotowują symfoniczne wersje swoich największych przebojów. Znajdą się wśród nich „Tak mówi pismo”, „Trudno nie wierzyć w nic”, „Jutro możemy być szczęśliwi”. Dyrygować będzie Hubert Kowalski. Koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej będzie połączeniem dwóch imprez – Letniego Festiwalu Muzycznego z Ogólnopolskim Festiwalem Młodych Polska Copacabana.

“Barok w muzeum” to kolejna część projektu wiolonczelisty Zygmunta Karwowskiego. W niedzielę 7 lipca o 16.30 Kameralny Kwintet Smyczkowy POS wraz z solistami Markiem Karwowskim (wiolonczela), Stanisławem Tomankiem (skrzypce), Piotrem Markowskim (skrzypce) oraz Patrycją Domagalską-Kałużą (klawesyn) zagrają utwory Alessandro Scarlattiego, Arcangelo Corellego, Antonio Vivaldiego, Henryka Mikołaja Góreckiego oraz Ottorino Respighiego. Za pulpitem dyrygenckim stać będzie Michał Kocimski.

Tegoroczną edycję Letniego Festiwalu Muzycznego zakończy zaplanowany na piątek 12 lipca na 19 koncert Musica Nova Persona Grata. Joanna Ławrynowicz zagra na fortepianie w płockiej katedrze z towarzyszeniem POS Uwerturę „Wilhelm Milczek” i Koncert fortepianowy Józefa Wieniawskiego oraz VI Symfonię Ludwika van Beethoven. Dyrygował będzie Piotr Wajrak.

Fot. Materiały promocyjne POS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE