Reklama

Organizują śmieciobranie. Mówią: Gdzie nie pójdziemy, tam znajdujemy ogrom śmieci

Opublikowano:
Autor:

Organizują śmieciobranie. Mówią: Gdzie nie pójdziemy, tam znajdujemy ogrom śmieci - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy w Płocku mamy problem ze śmieciami zalegającymi w naszym otoczeniu? Oni przekonują, że niestety tak i to duży. Nie wystarczy wyłącznie mówić, upominać, tylko trzeba działać dwutorowo, zakasać rękawy i do dzieła! Wystarczy, aby mieć ze sobą worek na śmieci i rękawice. Śmieci same się nie usuną z terenów przy naszych domach, z okolicznych lasów...

Czy w Płocku mamy problem ze śmieciami zalegającymi w naszym otoczeniu? Oni przekonują, że niestety tak i to duży. Nie wystarczy wyłącznie mówić, upominać, tylko trzeba działać dwutorowo, zakasać rękawy i do dzieła! Wystarczy, aby mieć ze sobą worek na śmieci i rękawice. Śmieci same się nie usuną z terenów przy naszych domach, z okolicznych lasów...

Są młodzi, uczą się bądź pracują i znajdują czas na udział w śmieciobraniach. Tłumaczą, że ich grupa powstała "z myślą o ratowaniu naszej planety Ziemi"

- Będziemy okresowo sprzątać zaśmiecone miejsca na terenie naszego miasta. Można żyć zgodnie z naturą - poinformowali w mediach społecznościowych.

To w istocie zaproszenie, ponieważ każdy może dołączyć do akcji związanej z usuwaniem tego, co szpeci nasze otoczenie.

- Zaczęło się od zwykłych postów dotyczących ochrony środowiska. Ja wraz z dwiema moimi koleżankami udostępnialiśmy właśnie takie posty. Wymieniliśmy się przemyśleniami i doszliśmy do wniosku, by zacząć spotykać się w gronie znajomych na sprzątanie terenów należących do Płocka - mówi płocczanin, Karol Salamandra.

Spotkania organizowane są co tydzień, z reguły w weekendy. - Działamy, ponieważ w ten sposób chcemy dbać o środowisko naturalne. Aby w przyszłości można było cieszyć się przyrodą, a nie podziwiać dewastacyjne dzieło ludzkości. Mamy nadzieję, że w ten sposób zwiększymy świadomość ekologiczną ludzi. Chodzi o dobro lokalne, jak i naszej planety, która jest naszym domem. Nikt chyba nie chce mieć bałaganu w domu? Ostatnio udało nam się oczyścić znaczny fragment lasu w Borowiczkach, a wcześniej lasu w Radziwiu.

Zwrócili uwagę, że coraz większy problem stanowią doły wypełnione śmieciami. - Niekiedy te doły znajdują się zaraz za ludzkimi domostwami. Przeważnie znajdujemy śmieci z gospodarstwa domowego, opony, urządzenia RTV i AGD.

Obawiają się o stan wody, aby zanieczyszczenia nie wpłynęły na jej jakość, by taka woda nie wniknęła do gleby. - W Płocku śmieci stanowią ogromny problem, z którym trzeba walczyć. Zalegają w wielu lokalizacjach i na ten moment nie widać, aby miasto działało w sposób wystarczający na rzecz poprawy warunków panujących czy to na ulicach, czy na terenach zalesionych.

Płocczanin zachęca, aby się do nich przyłączyć, co jest możliwe dzięki utworzonej grupie na Facebooku Śmieciobranie Płock. - Tam umawiamy się na spotkania i wybieramy cel następnego śmieciobrania. Mamy również kontro na Instagramie @smieciobranie_plock, na którym śledzić można nasze poczynania. Mamy głęboką nadzieję, że nasza inicjatywą będzie stanowić pewien impuls, który obudzi mieszkańców i wprowadzi nas w wolną od śmieci przyszłość.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE