Reklama

Opublikowano ranking najlepszych liceów i techników. Jak wypadły płockie?

Opublikowano:
Autor:

Opublikowano ranking najlepszych liceów i techników. Jak wypadły płockie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejny raz magazyn „Perspektywy” przygotował ranking najlepszych szkół w Polsce. Sprawdziliśmy, jak wypadły w tym corocznym zestawieniu płockie szkoły.

Kolejny raz magazyn „Perspektywy” przygotował ranking najlepszych szkół w Polsce. Sprawdziliśmy, jak wypadły w tym corocznym zestawieniu płockie szkoły.

Miesięcznik „Perspektywy” jak co roku przygotował ogólnopolski ranking liceów i techników. Czym się kierowano? W przypadku liceów liczyły się sukcesy w olimpiadach (25 proc.) i wyniki z matur (przedmioty obowiązkowe 30 proc., przedmioty dodatkowe 45 proc.), odnośnie techników brano pod uwagę również sukcesy w olimpiadach (20 proc.), wyniki z egzaminu dojrzałości (przedmioty obowiązkowe 20 proc., przedmioty dodatkowe 30 proc.), a także wyniki egzaminów zawodowych (30 proc.). Opracowanie rankingu wymagało sporo czasu, przeanalizowano wyniki 2085 liceów ogólnokształcących oraz 1728 techników.

Zacznijmy od liceów. Małachowianka wciąż jest najlepsza, chociaż spadła o dwa miejsca w stosunku do wyników z poprzedniego rankingu (było 106. miejsce, obecnie 108.). Została uwzględniona w rankingu maturalnym liceów ogólnokształcących (110. miejsce, poprzednio 105.). Dodatkowym potwierdzeniem dobrych wyników Małachowianki jest obecność tej szkoły - jako jedynej, dodajmy - w rankingu szkół olimpijskich na 122. miejscu. W rankingu opublikowanym w 2019 r. szkole przypadła jej 185. pozycja, nie było jej natomiast w 2018 i 2017 r. Ponadto Małachowianka znalazła się na 31. miejscu w wojewódzkim rankingu liceów (wcześniej 32. miejsce)

Z kolei III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej odnajdziemy na 251. miejscu, co oznacza awans z 267. pozycji. Liceum co roku ma coraz lepsze wyniki (w poprzednich latach było na pozycjach: 290 i 314). W zestawieniu maturalnym liceów ogólnokształcących poradzili sobie również lepiej - awans na 243. miejsce (wcześniej 261). O jedno miejsce wyżej liceum znalazło się w wojewódzkim rankingu liceów (obecnie 61. miejsce)

W rankingu uwzględniono Katolickie LO im. św. Stanisława Kostki - 484. lokata w głównym zestawieniu (w wojewódzkim rankingu liceów miejsce 98), a więc wyżej od Jagiellonki, bowiem akurat to liceum uplasowało się na 518 miejscu. W przypadku rankingu "Perspektyw" Jagiellonka miewa raz lepsze, raz gorsze wyniki. Przypomnijmy, że poprzedni ranking oznaczał dla niej 392. miejsce, jeszcze wcześniej nie załapała się do 500 najlepszych liceów w kraju, natomiast w 2017 r. szkoła uzyskała 373. miejsce. W wojewódzkim rankingu liceów lokata dla Jagiellonki jest mniej korzystna niż rok temu - spadek z 85. miejsca na 105. W tym samym rankingu na 191. pozycji umieszczono V LO w ZS Centrum Edukacji im. I. Łukasiewicza.

Wśród techników ponownie najlepszy okazał się Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza, Chemik po spadku do 128. pozycji w rankingu w 2018 r. awansował w zeszłym roku na 25. miejsce i swoją pozycję utrzymał. Natomiast Technikum nr 4 (ZSUiP im. abpa A.J.Nowowiejskiego) może być zadowolone z 474. miejsca, rok wcześniej nie załapali się do 500. najlepszych techników w kraju. Spoglądając do wyników rankingu maturalnego, jedynie Technikum (ZS CE im. I. Łukasiewicza) będzie na 28. miejscu (awans z 35). To samo technikum znalazło się na 3. miejscu w wojewódzkim rankingu techników (awans z 4. lokaty), Technikum nr 5 w Zespół Szkół Budowlanych nr 1 - 71. miejsce (wcześniej było 83.), Technikum nr 4 (ZSUiP im. abpa A.J.Nowowiejskiego) - 72. miejsce, Technikum nr 1 (ZSE-K im. L. Krzywickiego) - 88., Technikum nr 2 im. M. Skłodowskiej-Curie - 107., Technikum (ZS im. L. Bergerowej) - 118., Technikum nr 3 (ZST) - 131. miejsce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE