Reklama

Oni też są częścią naszego społeczeństwa

Opublikowano:
Autor:

Oni też są częścią naszego społeczeństwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Konkursy, piknik integracyjny i recital finalistki Must be the Music Patrycji Malinowskiej to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników Dnia Integracji i Aktywności Osób Niepełnosprawnych.

Konkursy, piknik integracyjny i recital finalistki Must be the Music Patrycji Malinowskiej to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników Dnia Integracji i Aktywności Osób Niepełnosprawnych.

11 września w Domu Technika od 9 do 15 zaplanowane zostały różne działania przygotowane z myślą o osobach z rozmaitymi dysfunkcjami. Już po raz siódmy odbywać się będą Płockie Targi Pracy Osób Niepełnosprawnych. Swoje stoiska będą miały firmy zainteresowane zatrudnieniem osób niepełnosprawnych, stowarzyszenia, fundacje, urzędy pracy oraz instytucje zajmujące się na co dzień wsparciem tej grupy osób.

W planach są również: piknik integracyjny, konkursy z nagrodami, spektakl w wykonaniu niepełnosprawnych aktorów, występ finalistki Must Be The Music Patrycji Malinowskiej, koncert zespołu Master i rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego. Organizatorzy przygotowują także warsztaty: robienia biżuterii, rzeźbiarskie, robienia ozdób z filcu, makijażu, artystycznego zdobienia przedmiotów, robienia witraży, artystycznego wycinania w owocach i warzywach, robienia biżuterii plecionej oraz fotograficzne.

Z myślą o niepełnosprawnych przygotowane zostaną liczne konkursy, w których nagrodami będą między innymi: bilety do kina, karnety do kręgielni, zaproszenia do restauracji, zestawy rękodzieła artystycznego, zestawy kosmetyków, zaproszenia na zabiegi pielęgnacyjne i kosze upominkowe.

Dzień zakończy piknik integracyjny, podczas którego skosztować będzie można potraw z grilla. Gwiazdami imprezy będą niewidząca finalistka Must be the Music Patrycja Malinowska oraz zespół Masters.

Podczas imprezy w Domu Technika obecny będzie tłumacz języka migowego, co powinno umożliwić aktywny udział we wszystkich zajęciach również osobom niedosłyszącym.

Bezpłatny dojazd na Dzień Integracji i Aktywności Osób Niepełnosprawnych organizatorzy zapewniają wszystkim osobom, które nie mogą dotrzeć do Domu Technika we własnym zakresie. Osoby niepełnosprawne mieszkające w Płocku proszone są o kontakt z rzecznikiem osób niepełnosprawnych Urzędu Miasta Płocka (tel. 24 367 15 82), natomiast osoby niepełnosprawne z terenu powiatu płockiego mogą kontaktować się z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie (tel. 24 267 68 28). Zgłoszenia są przyjmowane do 9 września.

Dzień Integracji i Aktywności Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się 11 września 2013 roku w godz. 10-15 w Domu Technika w Płocku przy ul. Kazimierza Wielkiego 41, organizują: płocka filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Powiatowy i Miejski Urząd Pracy w Płocku, Urząd Miasta Płocka, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Polskiej Wsi „Razem Lepiej" w Nowym Miszewie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku. Jednym z patronów medialnych tego wydarzenia jest Portal Płock.

Fot. Archiwum organizatora

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE