Reklama

Reklama

Olimpiada Solidarności. Błażej najlepszy w Polsce!

Opublikowano: pon, 4 sty 2021 18:41
Autor: | Zdjęcie: Fot. Powiat Płocki

Olimpiada Solidarności. Błażej najlepszy w Polsce! - Zdjęcie główne

foto Fot. Powiat Płocki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka tysięcy uczestników, wysoki poziom, niezwykle zacięta rywalizacja. Ale to jednak trzyosobowa drużyna Mazowsza z Błażejem Głowackim z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku w składzie okazała się najlepsza w kraju.

Reklama

Konkurs "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii" ma na celu upowszechnienie wiedzy historycznej o Polsce z lat 1970-1990. Organizowany jest przez Fundację Centrum Solidarności. Skierowany jest do uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych i trzecich klas techników, niedawno poznaliśmy laureatów siódmej edycji.

Ogromny sukces osiągnął Błażej Głowacki (na zdjęciu - z prawej), uczeń klasy czwartej technikum w zawodzie: technik informatyk. Reprezentował województwo mazowieckie, a w drużynie byli jeszcze Jan Golec i Jakub Grauer (obaj z Warszawy), Konkurs odbywał się na etapie szkolnym, wojewódzkim i krajowym. W finale walczyło 16 ekip, reprezentujących województwa. Za Mazowszem uplasowały się zespoły z woj. łódzkiego i wielkopolskiego.

- W finale 16 drużyn walczyło podczas dwóch dni zdalnej rywalizacji, biorąc udział w egzaminie ustnym i obronie publicznej prezentacji multimedialnej - informują organizatorzy. - Wynik zwycięskiej drużyny jest wypadkową punktacji uzyskanej z egzaminu ustnego, oceny prezentacji i obrony publicznej. 

Przebieg konkursu oceniało pięcioosobowe Jury pod przewodnictwem profesora Jerzego Eislera. Było o co walczyć - o indeksy na wyższe uczelnie oraz roczne stypendia naukowe. 

- Najlepsi otrzymali także bony na wybrane przez siebie publikacje naukowe. Nagrodami pieniężnymi oraz publikacjami uhonorowano też nauczycieli, których podopieczni zostali laureatami. Do szkół natomiast trafią nagrody rzeczowe w postaci plansz edukacyjnych - informuje Powiat Płocki, który jest organem prowadzącym ZS w płockich Górach.

Opiekunką Błażeja była Zdzisława Rycyk-Lubaś, nauczycielka historii w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej. 

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Fundacja Centrum Solidarności. W tym roku współorganizatorem finału był: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zaś patronaty honorowe nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Partnerem Olimpiady jest IPN.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +5 / -1

    Zibi

    No to nowy związkowiec etatowy do walki o nasze prawa rośnie 😂 tak czy owak gratuluję wiedzy i zwycięstwa 👍