Reklama

Olimp czy Trec - którą firmę produkującą odżywki wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Olimp czy Trec - którą firmę produkującą odżywki wybrać? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rynek suplementów w Polsce bardzo się rozrósł. Jednak żadna z nowych firm nie dorównuje popularnością dwóm rodzimym markom. Chodzi o Trec Nutrition oraz Olimp Nutrition. Polskie firmy, które od lat są liderami jeżeli chodzi o branżę odżywek i suplemwntów w Polsce. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, która z tych firm ma lepsze produkty. Poniżej postaram się porównać kilka grup odżywek tych dwóch producentów.

Rynek suplementów w Polsce bardzo się rozrósł. Jednak żadna z nowych firm nie dorównuje popularnością dwóm rodzimym markom. Chodzi o Trec Nutrition oraz Olimp Nutrition. Polskie firmy, które od lat są liderami jeżeli chodzi o branżę odżywek i suplemwntów w Polsce. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, która z tych firm ma lepsze produkty. Poniżej postaram się porównać kilka grup odżywek tych dwóch producentów.

Odżywki białkowe

            Jeżeli chodzi o tą popularną grupę jaką są odżywki białkowe to przyjrzymy się dwóm flagowym produktom obu producentów – Olimp Whey Protein Complex oraz Trec Whey 100. Odżywka Olimp to połączenie dwóch frakcji białka – koncentratu i izolatu białek serwatki. Trec Whey 100 zawiera w składzie 100% koncentratu białka serwatki, o stężeniu czystego białka powyżej 80%. Tak więc dodatek izolatu w Whey Protein Complex jest na plus dla Olimpu. Drugą kwestią jaką porównamy to cena. Porównam ceny najbardziej ekonomicznego opakowania zgodnie z cenami, jakie są w naszym sklepie www.DSO.pl, które są niższe anieżeli ceny w oficjalnych sklepach obu producentów. Odżywkę białkową Whey Protein Complex w opakowaniu 2270 g można kupić za 162,00 zł (koszt 100 g to 7,14 zł). Trec Whey 100 opakowanie 2000 g kosztuje 125,00 zł (koszt 100 g to 6,25 zł). Potyczkę na cenę jak widać wygrywa Trec. Ostatnia kwestia to smaki. Z samymi smakami nie będę dyskutował bo to dość indywidualna sprawa i każdy z nas ma inne preferencje smakowe. A więc porównamy tylko ilość smaków. To kryterium wyraźnie na korzyść Olimpa – 14 smaków Whey Protein Complex, gdzie Trec Whey 100 ma ich o połowę mniej.

Przedtreningówki

            Ciężko wskazać jedną najlepszą, która będzie działała jednakowo dobrze na wszystkich. Przedtreningówki to dość specyficzna grupa odżywek, gdzie tak naprawdę dopiero po wypróbowaniu ich na swoim organizmie można stwierdzić czy spełnia nasze oczekiwania i działa tak jakbyśmy tego chcieli. W skład przedtreningówek wchodzi wiele składników i tutaj jest właśnie ta kwestia, o której napisałem wyżej. Jedni preferują więcej kofeiny, inny argininy czy beta alaniny. Olimp i Trec mają w swojej ofercie po kilka przedtreningówek.

Składniki w większości z nich są podobne, może poza Pump Xplode, który nie zawiera kofeiny i jest ciekawym produktem, który jest głównie produktem pompującym.

Aminokwasy rozgałęzione BCAA

            Kolejną i ostatnią grupą odżywek, które porównam to bardzo popularne aminokwasy rozgałęzione BCAA. Obydwie firmy mają ich po kilka rodzai w swojej ofercie, ale przyjrzymy się tzw. flagowcom, które najlepiej się sprzedają. Jeżeli chodzi o Olimpa jest to BCAA Xplode Powder. Cena opakowania 500 g to 83,50 zł (16,70 zł za 100 g). Trec BCAA High Speed w opakowaniu 600 g kosztuje 89,00 zł (14,83 zł za 100 g). Cenowo ciut lepiej wypada w tym przypadku Trec, jest trochę tańszy. Zobaczmy jak z zawartością poszczególnych składników, a konkretnie aminokwasów, bo BCAA to trzy aminokwasy rozgałęzione. Trec w 10 g posiada: L-Leucyna – 3 g,  L-Walina – 1,5 g oraz L-Izoleucyna – 1,5 g. W Olimpie skład wygląda identycznie jeżeli chodzi o te trzy aminokwasy, różnica jest w tym, że oprócz BCAA w składzie Olimpa znajduje się także dodatek L-Glutaminy w ilości 1 g w 10 g. A więc biorąc pod uwagę że Trec jest trochę tańszy, a Olimp posiada glutaminę można powiedzieć że to się w tym momencie wyrównuje, kwestia tego czy kupimy Trec czy Olimp może zależeć np. od tego czy chcemy mieć ten dodatek glutaminy oraz decydować mogę ewentualnie kwestie smakowe. Tutaj podobnie jak w przypadku odżywek białkowych prym wiedzie Olimp. Swoje aminokwasy proponuje w 8 smakach, a Trec w 3 smakach.

            Podsumowując obydwie te firmy są godne uwagi i warto samemu przetestować produkty jednej i drugiej aby wyrobić sobie swoje zdanie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE