Reklama

Okazała roślina, która może poparzyć. Miasto chce z nią walczyć

Opublikowano:
Autor:

Okazała roślina, która może poparzyć. Miasto chce z nią walczyć - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na barszcz Sosnowskiego trzeba bardzo uważać, bo to jedna z najniebezpieczniejszych roślin rosnących w Polsce. Ratusz zamierza oszacować skalę problemu w Płocku. Zaczyna od ankiet.

Na barszcz Sosnowskiego trzeba bardzo uważać, bo to jedna z najniebezpieczniejszych roślin rosnących w Polsce. Ratusz zamierza oszacować skalę problemu w Płocku. Zaczyna od ankiet.

Barszcz Sosnowskiego nazywany jest także ?zemstą Stalina?. Roślinę jeszcze w latach 70. wprowadzano do upraw w wielu PGR-ach na terenie kraju. Miała służyć za paszę dla zwierząt. Okazało się jednak, że nie była to trafna decyzja z powodu jej parzących właściwości. Może spowodować dolegliwości dróg oddechowych, a nawet wstrząs anafilaktyczny. Wystarczy samo przebywanie w otoczeniu rośliny.

Każdego roku pojawiają się kolejne doniesienia o skupiskach. Aktualnie płocki Ratusz zwraca się z prośbą do mieszkańców, u których na działkach rośnie barszcz Sosnowskiego, aby zdecydowali się na wypełnienie formularza ?Zgłoszenie występowania barszczu Sosnowskiego na terenie Gminy Miasto Płock? i przekazali egzemplarz do Biura Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta bądź wysłali pocztą na adres: Urząd Miasta Płocka, wydział Kształtowania Środowiska, Stary Rynek 1, 09-400 Płock. Zgłoszenia będą przyjmowane do 14 października 2017 roku. Następnie zostanie oszacowana skala problemu, aby jak najlepiej opracować program zwalczania rośliny na kolejne lata zarówno metodą mechaniczną (czyli wykoszenie w okresie od maja do października), jak i chemiczną (opryskanie odrastającej rośliny herbicydem od maja do września).

Formularz dostępny jest na stronie głównej Ratusza

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE