Ogromne emocje w finale! Petra Płock obroniła tytuł mistrza Polski [ZDJĘCIA]

Wiadomości W finale Mistrzostw Polski PGNiG Summer Superligi w piłce ręcznej plażowej na Starym Rynku w Płock gospodarze z BHT Petra Płock po fantastycznym meczu pokonali 2:1 GRU Juko Piotrków Trybunalski.

W sobotę i niedzielę 16 drużyn w Polsce (po 8 żeńskich i męskich) zagrało w finałowym turnieju przed ratuszem oraz na Podolszycach.Wcześniej w turniejach eliminacyjnych w kraju walczyło ponad 30 ekip.

W ścisłym finale BHT Petra Płock zmierzyła się z zespołem GRU Piotrków Trybunalski, z którym przegrała w fazie grupowej 1:2.

Przy głośnym dopingu kibiców gospodarze w pierwszym secie od stanu 4:6 zagrali fantastycznie, byli bardzo skuteczni, a świetnie bronił Krystian Matusiak. Petra wygrała aż 22:10!

BHT Petra Płock obroniłą tytuł

Gdy w drugim secie po koncertowych obronach Matusiaka i punktach Marcina Miedzińskiego płocczanie wygrywali 6:0 wydawało się, że zespół z Piotrkowa nie ma szans. Ale rywale Petry nie odpuścili, zaczął im pomagać bramkarz, Petra straciła skuteczność i ku zaskoczeniu większości widzów szybko zrobiło się 10:10, a następnie Juko objęło prowadzenie. Zespoły trafiały do siatki na zmianę,

Ostatnia minuta była szalona. Petra nie wykorzystała rzutu karnego, a na dodatek po karze plac gry musiał opuścić Filip Koper. Zespół z Płocka zdołał jednak wyłuskać piłkę i doprowadzić do remisu 20:20. Piotrkowianie błyskawicznie trafili do siatki, ale zrobili to już po końcowej syrenie.

Przy wyniku remisowym o losach seta decydowała jedna akcja. Po rzucie sędziowskim piłkę odbił Miedziński, ale rywale bardzo sprytnie przewidzieli jego podanie do tyłu, przechwycili piłkę, po skutecznym rzucie zrobiło się 22:20 dla ekipy z Piotrkowa i 1:1 w setach!

Szóste złoto Petry Płock

O losach złota decydowały widowiskowe shoot-outy, w których zespoły wykonują akcje na zmianę, maksymalnie po 5. Przy stanie 6:4 dla Petry raz jeszcze klasę pokazał Matusiak, broniąc rzut. Skuteczna Petra podwyższyła na 8:4, rywale odpowiedzieli na 8:6. W ostatniej akcji płocczanie nie musieli już rzucać za 2 punkty, pewnie wykorzystali sytuację :jednopunktową", trafili na 9:6 i wygrali cały finał 2:1!

Petra, obchodząca 10-lecie istnienia, obroniła tytuł mistrza Polski. To już szóste złoto płocczan!

Brązowy medal zdobyli szczypiorniści Autoinwest SAS Gdańsk. Wśród pań najlepsza w Płocku okazała się ekipa Byczki Kowalewo Pomorskie, srebro przypadło Pyrkom Poznań, a brązowy medal zdobył MKS Eco Save Ochota Warszawa.