Reklama

Ogromna kolejka przed ratuszem [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Ogromna kolejka przed ratuszem [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Cała starówka zaroiła się dziś tłumami, a długi ogonek czekał przy ratuszu na… swoją porcję jabłek. O co chodzi z tymi owocami?

Cała starówka zaroiła się dziś tłumami, a długi ogonek czekał przy ratuszu na… swoją porcję jabłek. O co chodzi z tymi owocami?

Dziś we wtorek, ruszyła akcja Banku Żywności i Ratusza - każdego dnia płocczanie mogą brać tyle jabłek, ile udźwigną. Tony pachnących, pełnych witamin owoców, które - jak przekonują wszystkie mamy i babcie - działają jak miotełka, wymiatając z organizmu toksyny, czekają na płocczan w różnych miejscach miasta od worku 3 lutego aż do Walentynek.

Dziś owocowa akcja miała swą premierę na starówce. Wiadomość przekazywana z ust do ust dotarła chyba do wielu osób, bo całe tłumy przyszły przed ratusz po darmowe jabłka. By się rozgrzali w długim ogonku kolejki, częstowano ich kompotem, oczywiście z jabłek.

O co chodzi z tymi jabłkami? Nietrudno się domyślić, że tony niesprzedanych owoców to pokłosie decyzji rosyjskiego rządu o embargo dla polskich sadowników. - Rzeczywiście, rolnicy przekazali jabłka do Banku Żywności  - przyznaje Monika Maron-Kozicińska, szefowa oddziału informacji miejskiej w płockim Ratuszu. - Powody są jakie są, ale nie myślmy o polityce, przykrych przyczynach takiej sytuacji, tylko cieszmy się z jabłek, dostarczmy swoim organizmom potrzebnych zwłaszcza zimą witamin.

Sądząc po tłumach na starówce, płocczanom spodobała się akcja z darmowymi jabłkami i chyba nie dadzą im się zmarnować. Tylko czy owoce nie powinny trafić do najbardziej potrzebujących? - Informacje o akcji dotarła m.in. do podopiecznych Miejskiego  Ośrodka Pomocy Społecznej - zapewnia Monika Maron-Kozicińska. - Mamy zapewnienie Banku  Żywności, że jabłek dla wszystkich wystarczy. Być może nawet do Tłustego Czwartku (co powiecie na zamianę pączków na zdrowszą przekąskę, w podobnym kształcie?).

Znaleźli się płocczanie, którzy narzekali na konieczność okazania dowodu tożsamości. Po co ten wymóg, skoro wszyscy mający chrapkę na kuliste źródło witamin, mogą je dostać? - Nie spisujemy szczegółowych danych z dowodu osobistego - zapewnia Monika Maron-Kozicińska.  - Podpisy odbioru jabłek są po prostu potrzebne Bankowi Żywności do rozliczenia akcji.

Następne odsłony akcji, tym razem w piątek 6 lutego od godziny 15.00 w Pasażu Paderewskiego oraz w sobotę, przy Pasażu Roguckiego od godz. 10.00.

Czytaj też:

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE