Reklama

Ogólnopolska konferencja w Płocku. Jej tematem będzie rodzina

Opublikowano:
Autor:

Ogólnopolska konferencja w Płocku. Jej tematem będzie rodzina - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższy czwartek, 15 października, w Płocku Stowarzyszenie na rzecz Małżeństwa i Rodziny "Nie ma lekko" organizuje wydarzenie pod nazwą "Państwo dla rodziny - rodzina dla państwa". To naukowa, ogólnopolska konferencja, której tematem będzie rodzina.

W najbliższy czwartek, 15 października,  w Płocku Stowarzyszenie na rzecz Małżeństwa i Rodziny "Nie ma lekko" organizuje wydarzenie pod nazwą "Państwo dla rodziny - rodzina dla państwa". To naukowa, ogólnopolska konferencja, której tematem będzie rodzina.

Podczas spotkania ma zostać poruszonych wiele ważnych kwestii. Organizatorzy, m.in. dzięki konferencji, chcą pokazać jak ważna jest tradycyjna rodzina. 

- Będziemy mówić m.in. o tym czym powinna być rodzina i co ma ona do zaoferowania dla państwa i odwrotnie - jak państwo powinno opiekować się rodziną - mówiła w rozmowie z nami Ewa Zaręba, prezes Stowarzyszenia "Nie ma lekko". - Choć temat rodziny jest dość popularny - szczególnie ostatnio - to i tak spotyka się z brakiem zrozumienia - przekonuje.

Konferencję, która będzie miała miejsce w najbliższy czwartek, organizatorzy kierują przede wszystkim do przedstawicieli samorządu - choć nie tylko. - Chcemy z naszym przesłaniem trafić do polityków, nauczycieli, księży, pracodawców i do wszystkich zainteresowanych tematem - wymienia Zaręba. - Chcemy pokazać, że rodzina to wciąż ważna instytucja społeczna i udowodnić jej wyjątkową rolę dla społeczeństwa - precyzuje.

Do udziału w konferencji zaproszono ośmioro prelegentów. To uznani eksperci, autorytety w swoich dziedzinach. 

- Konferencję rozpocznie panel "Państwo dla Rodziny", w którym przewidziane jest ukazanie obrazu rodziny od strony państwowości - zdradziła w rozmowie z nami Zaręba. - Spojrzymy m.in. na aspekty prawne. Na to jak państwo opiekuje się rodziną pod kontem przepisów prawnych. Gdzie może nas wspomóc. Panel poprowadzi Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris - zapowiada. 

W konferencji weźmie udział także m.in. Krzysztof Bieńkowski, starosta powiatu przasnyskiego. Zapowiedziano także udział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Barbary Sochy.

Wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej płockiej Studni (ul. Górna 1A). Wstęp na konferencję jest bezpłatny - obowiązuje jednak rejestracja. Formularz i szczegóły dostępne są na stronie niemalekko.org.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE