Reklama

Ogniska, potańcówka, impreza sąsiedzka, czyli co robić w mieście w majówkę...

Opublikowano:
Autor:

Ogniska, potańcówka, impreza sąsiedzka, czyli co robić w mieście w majówkę... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W maju zaczyna się okres, kiedy wiele osób zaczyna grillować, korzystając z ładnej pogody, wyjeżdża na długi weekend majowy bądź planuje sobie nadrobić jakieś zaległości. A może wręcz przeciwnie, nie ma cie żadnych planów? Z pewnością w najbliższe dni nie warto siedzieć w domu. Gdzie można się przejść, potańczyć, wziąć udział w zawodach w jedzeniu pizzy lub pączków?

W maju zaczyna się okres, kiedy wiele osób zaczyna grillować, korzystając z ładnej pogody, wyjeżdża na długi weekend majowy bądź planuje sobie nadrobić jakieś zaległości. A może wręcz przeciwnie, nie macie jeszcze żadnych planów? Z pewnością w najbliższe dni nie warto siedzieć w domu. Gdzie można się przejść, potańczyć, wziąć udział w zawodach w jedzeniu pizzy lub pączków?

W środę, 1 maja tradycyjnie odbędą się obchody Święta Pracy. Najpierw o godz. 16.00 przy pomniku Broniewskiego będą przemówienia, gościem ma być Włodzimierz Czarzasty, następnie wszyscy przejdą na piknik rodzinny na Starym Rynku, gdzie zaplanowano także potańcówkę.

W maju powiewają biało-czerwone flagi. W czwartek, 2 maja - także na Starym Rynku - obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. O godz. 12.00 poznamy wyniki konkursu pt. „Wiedza o Polskim Parlamentaryzmie”, następnie odbędzie się festyn: koncert Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” wraz z Chórem Credo ze Słonimia na Białorusi, żywa wystawa „Sławni Polacy”, swój program artystyczny zaprezentują osoby ze Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Janiny Czaplickiej.

A już w najbliższy piątek święto Konstytucji Trzeciego Maja. Ustawę rządową uchwalono ją 228 lat temu. Harmonogram uroczystości w Płocku:

9.30 – złożenie kwiatów przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, Władysława Broniewskiego i bohaterów obrony Płocka przed bolszewikami w 1920 roku. Przemarsz do katedry: Pl. Obrońców Warszawy, ul. Kościuszki, Pl. Narutowicza

Bazylika Katedralna

10.00 – msza święta w intencji ojczyzny

Płyta Nieznanego Żołnierza

ok. 11.30 – rozpoczęcie uroczystości (m.in. zaplanowano wystąpienie prezydenta Płocka, złożenie kwiatów, strzały na wiwat)

Stary Rynek

ok. 12.30 – pokaz wyszkolenia taktycznego oraz sprawności fizycznej I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy

ok. 12.45 – tańce narodowe w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Wisła

ok. 13.15 – plener fotograficzny – Zdjęcie ze Stasiem, Stowarzyszenia Teatru Per Se

Bazylika Katedralna

19.00 – Koncert Chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses

płockie parafie

19.00 – Ogniska Patriotyzmu przy płockich parafiach

Majówka u Babci Krysi (1-3 maja)
 
Każdego dnia w godzinach od 14.00 do 20.00 na placu przy siedzibie Stowarzyszenia ul. Obrońców Płocka 1920 lokal.20 mają być niespodzianki dla gości, zaplanowano loterię z fantami do wygrania. Zapraszają także na spotkanie z przedstawicielami płockiego PCK, którzy przygotują pokaz pierwszej pomocy i udzielą praktycznych wskazówek jak reagować, kiedy ktoś potrzebuje naszej pomocy (1.05. godzina 15.00). Z kolei w czwartek 2 maja, o godz. 15.00 rozpocznie się wspólna zabawa, którą poprowadzą studentki pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Będą gry rodzinne, malowanie twarzy, tworzenie ozdób z kolorowego papieru, zjawią się ratownicy płockiego WOPR. Od godz. 14.00 na uczestników mają czekać grillowane kiełbaski, kaszanki, karkówki. szaszłyki i pieczone ziemniaki. Oczywiście nie zabraknie zabawy muzycznej, która codziennie będzie trwała do godziny 20.00.

Sąsiedzka Majówka

A może macie ochotę na sąsiedzką majówkę na pasażu Paderewskiego, na terenie przed pizzerią Oliva oraz cukiernią Ciuciubabka? Jeśli tak, to dołączcie w niedzielę, 5 maja między godz. 12.00 a 16.00. Program jest urozmaicony, z pewnością znajdą się jakieś atrakcje dla każdego. Wstęp i udział bezpłatny.

Zaplanowano m.in. pieczenie ciasteczek, grę miejską "Miasto Zagadek", zawody w jedzeniu pizzy i pączków, pokazy i warsztaty tańca hip-hop, warsztaty plastyczne dla dzieci. konsultacje dietetyczne i kosmetologiczne, pokaz baniek, animacje dla najmłodszych, jogę. Będzie też szansa na zrobienie sobie zdjęcia z maskotką Wisły Płock. Tu znajdziecie wydarzenie na Facebooku.

Fot. Materiał organizatorów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE