Reklama

Oficyny w centrum do rozbiórki. Powstanie czterokondygnacyjny budynek

Opublikowano:
Autor:

Oficyny w centrum do rozbiórki. Powstanie czterokondygnacyjny budynek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kojarzycie duży budynek przy ul. Sienkiewicza 38 w sąsiedztwie Płockiej Galerii Sztuki? Mają tam być kolejne mieszkania na start. Są też plany na zagospodarowanie obszaru tuż obok niego - trwa już rozbudowa, nadbudowa i zmiana konstrukcji dachu istniejącego budynku przy Sienkiewicza 40, a także budowa budynku wielorodzinnego przy Sienkiewicza 42. Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło również przetarg na rozbiórkę istniejących oficyn przy ul. Henryka Sienkiewicza 40 i 42.

Kojarzycie duży budynek przy ul. Sienkiewicza 38 w sąsiedztwie Płockiej Galerii Sztuki? Mają tam być kolejne mieszkania na start. Są też plany na zagospodarowanie obszaru tuż obok niego - trwa już rozbudowa, nadbudowa i zmiana konstrukcji dachu istniejącego budynku przy Sienkiewicza 40, a także budowa budynku wielorodzinnego przy Sienkiewicza 42. Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło również przetarg na rozbiórkę istniejących oficyn przy ul. Henryka Sienkiewicza 40 i 42.

Przedsięwzięcie jest etapowane. Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego dostało 2 mln złotych na realizację budynków przy ul. Sienkiewicza 40 i 42 (całkowity koszt inwestycji to niecałe 5 mln złotych). Przypomnijmy, że powstałe mieszkania będą lokalami komunalnymi na wynajem. Przetarg na wybór wykonawcy inwestycji przy ul. Sienkiewicza 40/42 został rozstrzygnięty na rzecz firmy Wixbud ze Słupna, która otrzymała 12 miesięcy na realizację zadania. Dotychczasowi najemcy otrzymali mieszkania socjalne. Liczba mieszkań - po remoncie - zwiększy się z 13 do 15 o pow. od 34 do 38 m2. Łącznie zajmą powierzchnię 1054 m2.

Fot. UMP

Fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

MTBS powziął już starania o rozpoczęcie drugiego etapu inwestycji polegającego na rozbiórce istniejących oficyn przy ul. H. Sienkiewicza 40 i 42 oraz budowie budynku mieszkalno-usługowego zlokalizowanego wzdłuż ulicy Kaczmarskiego wraz z infrastrukturą techniczną (instalacjami wewnętrznymi: wod-kan, c.o., elektryczną, telekomunikacyjną, wentylacji hybrydowej, węzłem cieplnym, instalacjami zewnętrznymi i oświetleniem terenu) oraz budową ciągu pieszo-jezdnego. Termin nadsyłania ofert dotyczący II etapu (budowy budynku mieszkalno-usługowego) mija 29 listopada. Spółka przy wyborze wykonawcy zastosowała trzy kryteria: cenę (60 proc.), gwarancję jakości (20 proc.) i doświadczenie kierownika budowy (20 proc.). Termin realizacji zadania wynosi półtora roku. Na realizację zadania uzyskano dofinansowanie ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Dopłat.

Na parterze czterokondygnacyjnego budynku (nie przewiduje się kondygnacji podziemnej) znajdzie się siedem lokali usługowych (o powierzchni użytkowej 174,89m2) z wejściem od strony ul. Kaczmarskiego. W budynku zaprojektowano 29 mieszkań z dostępem z klatek schodowych z wejściem od wewnętrznego dziedzińca. Elewacja frontowa od ul. Sienkiewicza będzie szeroka na ponad 40 metrów i wysoka na 10 metrów.

Powierzchnia użytkowa wszystkich mieszkań to 1181,52 m2. Na parterze powstaną cztery mieszkania (trzy jednopokojowe o powierzchni 26,87, 29,34 i 29,41 m2 oraz jedno dwupokojowe o powierzchni 53,56 m2, wszystkie z aneksami kuchennymi), do tego wózkownia, pomieszczenie porządkowe z toaletą, węzeł CO i wodomierz. Kolejnych dziewięć mieszkań przewidziano na pierwszym piętrze. Tylko jedno trzy pokojowe ma mieć kuchnię zamiast aneksu kuchennego (trzypokojowe - 51,71 m2, dwupokojowe - 40,49 m2, czteropokojowe - 67,72 m2, sześć lokali dwupokojowych o powierzchni: 38,87, 31,31, 39,15, 39,03, 31,01 i 39,21 m2). Identyczny rozkład zastosowano na drugim piętrze, natomiast na poddaszu będzie nie dziewięć, a siedem mieszkań (z aneksami kuchennymi), w tym jedno dwupokojowe o pow. 38,05 m2, pozostałe trzypokojowe o pow. 33,50, 54,74, 41,93, 37,50, 42,06 i 37,56 m2. Projekt zapewnia dostęp do mieszkań położonych na pierwszej nadziemnej kondygnacji osobom niepełnosprawnym za pomocą urządzenia typu „schodołaz”. Dostęp do lokali usługowych zapewniony zostanie bezpośrednio z chodnika przed lokalami.

Wykończenie wewnętrzne wyłącznie w oparciu o materiały I gatunku. W pokojach mieszkalnych zobaczymy panele podłogowe, płytki w łazienkach (na wszystkich ścianach), aneksach kuchennych i kuchniach (od wysokości 0,75m do wysokości 1,5 na całej szerokości ciągu technologicznego oraz na ścianach sąsiednich na szerokość 60 cm, w miejscu lokalizacji kuchni elektrycznej, na jej szerokość ok 60-65 cm).

Fot. Dokumentacja przetargowa

W łazience zostanie zainstalowana wanna i umywalka, w kuchni jednokomorowy zlewozmywak z ociekaczem z blachy nierdzewnej, balustrady balkonów z zamontowanym wypełnieniem w postaci bezpiecznej szyby. Drzwi wejściowe do pomieszczeń antywłamaniowe klasy C z certyfikatem, z zamkiem atestowanym, zasuwką, wizjerem, drewnianym progiem, podobnie przyszli lokatorzy nie muszą już kłopotać się instalowaniem drzwi wewnątrz mieszkań. Te będą trzyczęściowe, drewniane w kolorze złoty dąb.

Zmotoryzowani najemcy nie mają co liczyć na własne miejsce parkingowe. - Zgodnie z uchwałą nr 482/XXVIII/2017 Rady Miasta Płocka z dnia 31 stycznia 2017 r. dla I strefy parkowania (ul.Sienkiewicza i ul.Kaczmarskiego) obowiązuje zapewnienie max 1 miejsca postojowego na 1 mieszkanie w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych, a dla usług, handlu i rzemiosła o powierzchni użytkowej do 50m2 nie ustala się wskaźników miejsc postojowych. Uchwała nie przewiduje minimalnej liczby miejsc postojowych na mieszkanie, w związku z powyższym projekt nie przewiduje miejsc postojowych. Dla inwestycji nie projektuje się miejsc postojowych, założono parkowanie pojazdów mieszkańców oraz klientów na ogólnodostępnych parkingach Strefy Płatnego Parkowania - czytamy w dokumentacji.

Fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

fot. dokumentacja przetargowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE