Reklama

Ofiary przestępstw mogą skorzystać z porad

Opublikowano:
Autor:

Ofiary przestępstw mogą skorzystać z porad - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz piętnasty Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Jak co roku w tym czasie będzie można zasięgnąć bezpłatnej porady u policjantów i prokuratorów.

Już po raz piętnasty Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Jak co roku w tym czasie będzie można zasięgnąć bezpłatnej porady u policjantów i prokuratorów.

To akcja, którą od 15 lat organizuje z pomocą policji i prokuratur resort sprawiedliwości. W tym roku każdy zainteresowany może się  zgłosić po poradę od 22 lutego do 27 lutego. Na płocczan i mieszkańców powiatu płockiego będą czekali policjanci i prokuratorzy, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące uprawnień przysługujących osobom pokrzywdzonym, sposobów załatwienia spraw i obowiązujących procedur, a także w razie potrzeby wskażą instytucje lub organizacje, które mogą udzielić pomocy.

W prokuraturze okręgowej i prokuraturach rejonowych  dyżury prokuratorów zaplanowano codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 15.00.

Z kolei policjanci z komendy będą czekali na osoby dotknięte przestępstwem codziennie w godzinach od 8.00 do 20.00. Dodatkową formą opieki otoczono osoby doświadczające przemocy. I tak:

-        w poniedziałek 22.02. w godzinach 8.00 – 15.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku dyżur będzie pełniła funkcjonariuszka policji, która koordynuje działania związane z procedurą Niebieskiej Karty

-        w środę 24.02. od godziny 10.00 będzie ona pełniła dyżur w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Płocku ul. Wolskiego, wspólnie z Przewodniczącą Płockiego Zespołu Interdyscyplinarnego

-        w piątek 26.02. od godziny 10.00 również ta sama funkcjonariuszka będzie dyżurować w Prokuraturze Rejonowej w Płocku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE