Reklama

Oferują podróż z Płocka do Łodzi w 11 godzin!

Opublikowano:
Autor:

Oferują podróż z Płocka do Łodzi w 11 godzin! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Taką okazyjną ofertę proponuje na swojej stronie internetowej Mobilis. W pakiecie są dwie przesiadki i całkiem sporo czasu na zwiedzanie Warszawy i Piotrkowa Trybunalskiego.

Taką okazyjną ofertę proponuje na swojej stronie internetowej Mobilis. W pakiecie są dwie przesiadki i całkiem sporo czasu na zwiedzanie Warszawy i Piotrkowa Trybunalskiego.

Zamiast zlikwidowanego 26 lutego kursu pospiesznego (dodajmy, że jedynego), którym do Łodzi można było dostać się w czasie około dwie godziny za 15 zł (docelowo dojeżdżał do Krakowa), przewoźnik postanowił połączyć podróż z miasta do miasta ze sposobnością podziwiania tego, co mają najlepsze do zaoferowania Warszawa i Piotrków Trybunalski. Można spędzić wolny czas na dworcach, czytając prasę i sącząc małą czarną na pobudzenie, pilnując bagażu, albo przespacerować się ulicami. Przypominamy, że to propozycja dla osób, którym zbytnio w życiu się nie spieszy (lub mają jakąś nieprzeczytaną książkę, która okaże się na tę okazję wprost idealna).

Jedenastogodzinną podroż zaczynamy o godzinie 8.20 wraz z odjazdem autobusu w kierunku stolicy. Pierwsza przerwa dla podróżnych do wykorzystania na Dworcu Zachodnim. Tam należy uzbroić się w cierpliwość, półtorej godziny akurat wystarczy do nawdychania się, tak dla odmiany, warszawskim powietrzem (na szczęście alarm smogowy dawno odwołany).

Punktualnie w samo południe następny autobus wyruszy do Piotrkowa Trybunalskiego, po drodze obejrzymy także przez okna obiekty w Mszczonowie, Babsku, Rawie Mazowieckiej, Tomaszowie Mazowieckim. Po tej jakże ekscytującej przejażdżce pora na zwiedzanie kolejnego dworca. Liczmy, że będzie ładny, a dokoła mnóstwo atrakcji, aby wypełnić dokładnie trzy godziny i jeden kwadrans! W przewodnikach podpowiadają, że na starówce w Piotrkowie Trybunalskim zobaczymy 142 kamienice o ciekawej architekturze, warto też skierować się w stronę Zamku Królewskiego albo Wielkiej Synagogi. Jeśli ktoś zatęskni już za Płockiem, zostaje mu przejść się na ul. Grodzką. Tak czy inaczej czas wypełniamy wedle własnego uznania. Tuż po godz. 18.00 ponownie kupujemy bilet i wsiadamy do autobusu, aby o godz. 19.20 dotrzeć do Łodzi w imponującym czasie 11 godzin.

Podroż będzie nas łącznie w jedną stronę kosztowała 60 zł (bilet do Warszawy w niższej, promocyjnej cenie).

Po zmianach na zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu już nie pojedziemy. Nie ma żadnego połączenia i lepiej liczyć na innych przewoźników. Albo przestać się dziwić, że płocczanie mają dużo samochodów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE