Reklama

Odzyskała 2 tys. zł. Skontaktował się z nią uczciwy znalazca

Opublikowano:
Autor:

Odzyskała 2 tys. zł. Skontaktował się z nią uczciwy znalazca - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W portfelu była kwota 2 tys. zł i karty do bankomatu. Właścicielka śmiało może powiedzieć, że miała szczęście, gdyż zguba została zwrócona wraz z całą zawartością.

W portfelu była kwota 2 tys. zł i karty do bankomatu. Właścicielka śmiało może powiedzieć, że miała szczęście, gdyż zguba została zwrócona wraz z całą zawartością.

W środę po godz. 15.00 kobieta zgłosiła kradzież portfela wraz z pieniędzmi (2 tys. zł) oraz kartami do bankomatu. Sadziła, że doszło do kradzieży w Płocku na ul. Kolegialnej. Jak się okazało, policja nie miała jednak zbyt dużo pracy, ponieważ w portfelu była wizytówka, z której skorzystał znalazca - mężczyzna w wieku ok. 70 lat. Skontaktował się z właścicielką portfela, aby mógł zwrócić jej zgubę wraz z zawartością, o czym kobieta poinformowała policjantów.

- Zachowanie uczciwego seniora zasługuje na pochwałę, jednak każdy z nas powinien sobie zdawać sprawę, że znaleziony przedmiot, dokumenty, pieniądze należy zwrócić. Nie można kierować się zasadą znalezione niekradzione. W takiej sytuacji najlepiej udać się do najbliższej jednostki policji i zgłosić znalezienie przedmiotu, unikniemy wtedy konsekwencji wynikających z art 284 kk, czyli przywłaszczenia rzeczy - dodaje sierż. sztab. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE