Reklama

Odznaczenia i awanse również dla kobiet

Opublikowano:
Autor:

Odznaczenia i awanse również dla kobiet - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Znane powiedzenie „za mundurem panny sznurem” zyskuje nowy wymiar. Systematycznie rośnie liczba kobiet pracujących w płockiej policji. Obecnie jest ich aż 107.

Znane powiedzenie „za mundurem panny sznurem” zyskuje nowy wymiar. Systematycznie rośnie liczba kobiet pracujących w płockiej policji. Obecnie jest ich aż 107.

Doskonale można się było o tym przekonać podczas uroczystości z okazji święta policji, która odbywała się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. Wśród 143 policjantów, którzy otrzymali awanse i odznaczenia resortowe, stosunkowo dużą grupę stanowiły kobiety.

Na co dzień matki i żony, muszą pogodzić obowiązki życia domowego ze służbą dla społeczeństwa. Z ich strony to na pewno większe poświęcenie i dużo bardziej odpowiedzialna praca. Kobiety w mundurach to coraz częstszy widok na naszych ulicach i dowód na to, że zawód policjanta nie jest już typowo męski.

Chociaż ciężko przełamywać stereotypy, na piątkowej uroczystości można było zmienić zdanie. Wiele funkcjonariuszek otrzymało awanse i odznaczenia. – Wybraliście trudny sposób na życie, poświęcając się społeczeństwu – podkreślał w swoim wystąpieniu inspektor Jerzy Kalbarczyk, szef płockiej policji. – W ten sposób oddajecie kawałek siebie.


Na uroczystości w PSM pojawili się również przedstawiciele lokalnego samorządu, płoccy prokuratorzy, dyrektorzy i prezesi instytucji, które na co dzień współpracują z policją. A także najbliżsi krewni policjantów, którzy otrzymywali odznaczenia lub awanse.

Fot.
Adam Łaszczewski KMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE