Reklama

Odwołano prezesa spółki. Kto go zastąpi?

Opublikowano:
Autor:

Odwołano prezesa spółki. Kto go zastąpi? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przenosiny wiceprezesa spółki Inwestycje Miejskie Kamila Rybackiego do MZGM-TBS to niejedyne zmiany w tej spółce. Dziś z fotelem prezesa pożegnał się Artur Biernat. Wiadomo już, kto go zastąpi.

Przenosiny wiceprezesa spółki Inwestycje Miejskie Kamila Rybackiego do MZGM-TBS to niejedyne zmiany w tej spółce. Dziś z fotelem prezesa pożegnał się Artur Biernat. Wiadomo już, kto go zastąpi.

Przypomnijmy: dwa dni temu pisaliśmy na temat planowanych przenosin wiceprezesa Inwestycji Miejskich na analogiczne stanowisko w Miejskim Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej-TBS. Z naszych informacji wynikało, że wsparcie w osobie wiceprezesa przyda się spółce, przed którą stoją takie wyzwania jak remont sporej zabytkowej kamienicy przy Sienkiewicza 38.

Ale od jakiegoś czasu mówiło się również o tym, że dni Artura Biernata na stanowisku szefa Inwestycji Miejskich są policzone. Dziś te informacje się potwierdziły – podczas piątkowego posiedzenia rada nadzorcza odwołała go z tej funkcji, a na jego miejsce powołała rekomendowaną przez koalicyjne PSL Annę Zgorzelską. 

Jak dowiedzieliśmy się w Ratuszu, Anna Zgorzelska ma 56 lat. Skończyła płocką Jagiellonkę, a następnie budownictwo na Politechnice Warszawskiej, a także studia podyplomowe, m.in. ekonomikę i szacowanie nieruchomości, a na SGH - zarządzenie finansami i przedsiębiorstwem.  Zaczynała pracę w Mostostalu, potem była kierownikiem budowy przy różnych inwestycjach. Od 1995 do 2008 roku była głównym specjalistą w Urzędzie Miasta Płocka w zespole strategicznych inwestycji drogowych, komórki, która powstała do spraw przygotowania budowy mostu. Od 2008 r. do grudnia ub. roku była dyrektorką w Petrobudowie, w tym od 2013 r. - likwidowało to  przedsiębiorstwo. Prywatnie jest córką Jana Zgorzelskiego, prezesa honorowego płockiego PSL, ale sama nie zajmowała się polityką. 

Przypomnijmy: Artur Biernat i Kamil Rybacki stali na czele spółki od października 20913, gdy odwołano ówczesny zarząd Inwestycji – Mariusza Steca i Piotra Śladowskiego.

Od lewej stoją: prezydent Andrzej Nowakowski, Artur Biernat i Kamil Rybacki, fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE